Οι παίκτες του Απόλλωνα Σμύρνης πανηγυρίζουν

Το 3x3 ο Απόλλων Σμύρνης στη Super League 2

© Φωτογραφία : Intime sports/Tzamaros Panagiotis
0 0 0

Η «ελαφρά ταξιαρχία» νίκησε και τον Απόλλωνα Πόντου στην 3η αγωνιστική και έχει το απόλυτο, ενώ νίκησαν Παναχαϊκή και Λεβαδειακός, με τον Πλατανιά να μένει ισόπαλος.

Η μονομαχία του Απόλλωνα Σμύρνης με τον Απόλλωνα Πόντου για την 3η αγωνιστική της Super League 2 βρήκε νικητές τους γηπεδούχους με 4-0, με την «ελαφρά ταξιαρχία» να κάνει το 3x3.

O Mαρκόφσκι κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε ο ίδιος για το 1-0 στο 32’, ενώ ο Βάρκας με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι έκανε το 2-0 στο 38’. Ο Μπαστιάνος με ωραία ατομική ενέργεια στο 61’ έγραψε το 3-0, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Λαρέα με κεφαλιά στο 73’.

Στο χανιώτικο ντέρμπι ο Πλατανιάς ήρθε ισόπαλος 1-1 με τα Χανιά, με τον Μπιανκόνι να ανοίγει το σκορ στο 55’ και τον Βρεττό να ισοφαρίζει στο 73’.

Στην Πάτρα η Παναχαϊκή έφτασε στη δεύτερη νίκη, επικρατώντας με 2-0 της ΑΕ Καραϊσκάκης με τα γκολ των Μωραΐτη και Λινάρδου. Τέλος, ο Λεβαδειακός έκανε σεφτέ, νικώντας με το γκολ του Αργυρόπουλου στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου την Κέρκυρα με 1-0.