Φάση από τον αγώνα του Παναιτωλικού με τον Αστέρα Τρίπολης

Δεν μπορεί ο Παναιτωλικός

© Φωτογραφία : Intime sports
0 0 0

Οι Αγρινιώτες προηγήθηκαν στην έδρα τους επί του Αστέρα Τρίπολης, όμως τελικά έμειναν στο 1-1, παραμένοντας χωρίς νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Super League 1.

Ο Παναιτωλικός δεν μπόρεσε ούτε αυτή την αγωνιστική να φτάσει στη νίκη, καθώς υποχρεώθηκε σε ισοπαλία 1-1 με τον Αστέρα Τρίπολης στο Αγρίνιο.

Οι Αγρινιώτες ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκαν με τον Μαρσιάλ στο 18’ , όμως στο 44’ ο Μπαράλες με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι κατόπιν VAR διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η ομάδα του Μάκη Χάβου παρέμεινε στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με 3 βαθμούς, ενώ ο Αστέρας πήγε στους 10.

Άδικο το 1-1

Στο υπό βροχή πρώτο μέρος οι Αγρινιώτες μπήκαν καλύτερα στο ματς και στο 3’ μόλις απείλησαν για το 1-0 με τον Τασουλή να κόβει το επικίνδυνο γύρισμα του Ντάλσιο. Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του ματς και προηγήθηκαν στο 18’. Ο Μαρσιάλ μετά από κόρνερ από αριστερά υποδέχτηκε την μπάλα στο πρώτο δοκάρι, πήρε και την κόντρα και με σουτ έκανε το 1-0.

Ο Παναιτωλικός έδωσε χώρο στον Αστέρα για να χτυπήσει στην κόντρα και στο 32΄ο Ντάλσιο από δεξιά σπατάλησε μια καλή ευκαιρία. Κόντρα στη ροή ήρθε η ισοφάριση στο 44’. Ο Καπίγια στο 40’ σούταρε άουτ στο πρώτο δοκάρι, όμως ο Μαρσιάλ τον είχε ανατρέψει. Ο Παπαδόπουλος αφού συμβουλεύτηκε το VAR έδωσε το πέναλτι με τον Μπαράλες να ευστοχεί για το 1-1. Ο Ντάλσιο στο 45+3’ δεν μπόρεσε να νικήσει τον Παπαδόπουλο με το 1-1 να είναι σκορ ημιχρόνου.

Δεν άλλαξε κάτι

Ο Μπαΐροβιτς στο 47’ έφτασε κοντά στο 2-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ, με τον Αστέρα να έχει την κατοχή στο δεύτερο μέρος, δίχως πάντως να απειλεί, αλλά ούτε και να απειλείται. Ο ρυθμός δεν ήταν το ίδιο καλός με το πρώτο μέρος, ενώ είχε ξεκινήσει πάλι η βροχόπτωση.

Oι γηπεδούχοι από το 70’ και μετά πίεσαν, ο Χάβος έβαλε και τον Ντουάρτε για να κυνηγήσει το γκολ, όμως ως το τέλος δεν άλλαξε κάτι με το 1-1 είναι σαφώς κακό αποτέλεσμα για τον Παναιτωλικό.