18:14 04 ΑΠΡΙΛΙΟY 2020
0 0 0

Ανατριχιαστικές στιγμές στο ματς της Έβερτον με την Τότεναμ με τον Πορτογάλο μέσο των γηπεδούχων να παθαίνει κάταγμα στο δεξί του πόδι από μαρκάρισμα του Κορεάτη.

Πρόκειται σίγουρα για έναν από τους χειρότερους τραυματισμούς που έχουν συμβεί σε αγγλικό γήπεδο.

Στο 79’ του αγώνα της Έβερτον με την Τότεναμ στο «Γκούντισον Παρκ» ο Σον Χιούνγκ Μιν έκανε τάκλιν στον Αντρέ Γκόμες και αυτός πέφτοντας βρήκε με δύναμη τον Οριέ, χάνοντας τις αισθήσεις του.

Ο Κορεάτης άσος αποβλήθηκε βέβαια από τον Άτκινσον τη στιγμή που είχε βάλει τα κλάματα μπροστά στο θέαμα που αντίκρυσε ενώ σοκαρισμένος ήταν και ο Οριέ που δεν μπορούσε να πιστέψει αυτό που είχε συμβεί.

​Λίγα λεπτά αργότερα ο Γκόμες έδειξε να ανακτά τις αισθήσεις του και μεταφέρθηκε με φορείο εκτός αγωνιστικού χώρου, με τον αστράγαλο του δεξιού ποδιού του να είναι κατεστραμμένος.

Ο Ντέλε Άλι στις δηλώσεις του αργότερα τόνισε πως ο Σον είναι συντετριμμένος και ακόμα δεν μπορεί να συνέλθει.

​Για την ιστορία το ματς έληξε 1-1, με τον Τσενκ Τοσούν να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις το γκολ του Ντέλε Άλι στο 63’.