Φάση από τον αγώνα της Κ-19 της Μπάγερν με την αντίστοιχη του Ολυμπιακού

Συντριβή της ομάδας Κ-19 του Ολυμπιακού από την Μπάγερν - Βίντεο

© Φωτογραφία : Twitter/FC Bayern Campus
0 0 0

Η ομάδα του Αντώνη Νικοπολίδη ηττήθηκε με 6-0 από τους «μικρούς» των Βαυαρών στον αγώνα που έγινε στο Μόναχο για την 4η αγωνιστική του Youth League.

Σε ένα ματς που έγινε υπό αυστηρότατα μέτρα ασφαλείας λόγω των όσων είχαν προηγηθεί στο αγώνα της περασμένης αγωνιστικής στο Ρέντη, η ομάδα Κ-19 της Μπάγερν συνέτριψε με 6-0 την ομάδα Νέων του Ολυμπιακού.

Ουσιαστικά, τα πάντα κρίθηκαν στην αποβολή του Μπέλιτς με κόκκινη κάρτα στο 47’ με το σκορ να είναι 1-0 από το γκολ του Τίλμαν στο 43’.

Ο μέσος του Ολυμπιακού υπέπεσε και σε πέναλτι, με τον Μπατίστα Μάγιερ να ευστοχεί για το 2-0.

Στο 72' ο Τζολάκης υπέπεσε σε πέναλτι και ο Μέιερ ευστόχησε για δεύτερη φορά για το 3-0.

Δύο γκολ πρόσθεσε ο Γιόχανσον που είχε περάσει στο ημίχρονο ως αλλαγή στο 77ο και το 78ο λεπτό. Το σκορ έγινε 5-0, για να διαμορφώσει το τελικό 6-0 ο Τίλμαν στο 81'.

O Ολυμπιακός βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας του ομίλου, έχοντας μόλις έναν βαθμό μετά από τέσσερις αγωνιστικές.

ΜΠΑΓΕΡΝ (Ντάνι Σβαρτς): Σνέλερ, Βάιντνερ, Ντανίλιουτς, Αρεϊ-Εμπί, Κελ (82' Μιχαϊλεβιτς), Τίλμαν (82' Χάλμπιχ), Στίλερ, Ράιν (46' Γιόχανσον), Γκίντερ (62' Κούνι), Μπουτ (46' Μοσάντι), Μάγιερ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Αντώνης Νικοπολίδης): Τζολάκης, Ντουμάνης, Μπέλιτς, Γκοτζαμανίδης, Μαρτίνης (79' Κατσαβάκης), Νεοφυτίδης, Νικόλης (46' Κεραμίδας), Μποσκούδης, Φέκκας, Τσέλιος (65' Αρσενίδης), Βοΐλης (79' Μπουλάρι)