Χρήστος Βολικάκης

Ποδηλασία: Αργυρό μετάλλιο του Χρήστου Βολικάκη στο Παγκόσμιο Κύπελλο

© Φωτογραφία : LUIS ROBAYO / AFP
0 0 0

Ο 31χρονος Έλληνας ποδηλάτης στη διοργάνωση της UCI στο Χονγκ Κονγκ κατέκτησε τη 2η θέση στο αγώνισμα του σκρατς κι ετοιμάζεται ήδη για την επόμενη διοργάνωση.

Άλλη μια επιτυχία πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο Χρήστος Βολικάκης.

Ο Βολιώτης πρωταθλητής της ποδηλασίας, όπως αναφέρει το sportsfeed.gr,  κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στο αγώνισμα του σκρατς στην 3η στάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου που διοργανώθηκε στο Χονγκ Κονγκ.

Το χρυσό μετάλλιο πήγε στον Ολλανδό Ρόι Έφτινγκ και το χάλκινο στον Νεοζηλανδό Κόρμπιν Στρονγκ.

Ο Χρήστος Βολικάκης ήταν άτυχος στο αγώνισμα του όμνιουμ καθώς ακυρώθηκε χτες στο τρίτο αγώνισμα, χάνοντας την ευκαιρία για διάκριση.

Ο κορυφαίος Έλληνας ποδηλάτης προετοιμάζεται για την 4η στάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου που θα γίνει στο Κέιμπριτζ της Νέας Ζηλανδίας από τις 6 έως τις 8 Δεκεμβρίου.

«Stop» των Αρχών στον ποδηλατικό σύλλογο των πορνοστάρ (Φωτογραφίες)