06:01 27 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟY 2020
0 0 0

Οι Αρκάδες υποδέχονται στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» την Ένωση στον πρώτο αγώνα για τη φάση των «16» της διοργάνωσης, ο οποίος είχε αναβληθεί την περασμένη εβδομάδα

Με απουσίες θα υποδεχτεί την ΑΕΚ ο Αστέρας Τρίπολης (17:30) στο πρώτο ματς για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Υπενθυμίζουμε ότι ο αγώνας είχε αρχικά προγραμματιστεί για την προηγούμενη Τετάρτη (08/01), όμως είχε αναβληθεί κατόπιν απόφασης του Λευτέρη Αυγενάκη.

Ο Μίλαν Ράσταβατς λοιπόν δεν υπολογίζει στους Μαρκ Φερνάντεθ, Κώτσιρα, Ματρικάρντι, Μαρτίνεθ και Καπίγια.

Την αποστολή αποτελούν οι Παπαδόπουλος, Μιχαήλ, Τασουλής, Πασαλίδης, Σουάρεθ, Βλάχος, Αντζουλάς, Βαλιέντε, Μπόρχα Φερνάντεθ, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Τζίμας, Ριέρα, Σίτο, Λουίς Φερνάντεθ, Κρέσπι, Χαουρέγκι, Μπαράλες.

Πολλά πάντως είναι τα προβλήματα και για τον Μάσιμο Καρέρα στην ΑΕΚ.

Ο Ιταλός τεχνικός δεν θα έχει στη διάθεσή του τους τιμωρημένους Λιβάια και Χουλτ, τους Βράνιες και Γιακουμάκη, που αντιμετωπίζουν προβλήματα τραυματισμών, καθώς και τον Μπάρκα.

Στην αποστολή είναι οι Τσιντώτας, Αθανασιάδης, Μπακάκης, Λόπες, Οικονόμου, Τσιγκρίνσκι, Σβάρνας, Παουλίνιο, Κρίστιτσιτς, Σιμόες, Μάνταλος, Σαμπανάτζοβιτς, Σαρδέλης, Μπότος, Γιούσης, Βέρντε, Ντέλετιτς, Αλμπάνης, Κλωναρίδης, Ολιβέιρα.

Διαιτητής είναι ο Ευστάθιος Γκορτσίλας (Μακεδονίας) και βοηθοί οι Νατσιόπουλος (Μακεδονίας) και Αϊναλης (Μακεδονίας).

• 19:20

90'+1' 1-1 Κίτρινη κάρτα στον τεχνικό του Αστέρα Μίλαν Ράσταβατς

• 19:17

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

• 19:15

88' 1-1 Ο Βέρντε πατάει περιοχή αλλά υπό πίεση κάνει ένα αδύναμο πλασέ

• 19:10

83' 1-1 Αλλαγή Αστέρα. Ο Μπόρχα Φερνάντεθ αντί του Κρέσπι

• 19:09

82' 1-1 Αναγκαστική αλλαγή ΑΕΚ. Ο Μπακάκης αντί του τραυματία Παουλίνιο

• 19:07

81' 1-1 Αλλαγή ΑΕΚ. Ο Κλωναρίδης στη θέση του Ολιβέιρα

• 19:04
  • 19:01

73' 1-1 Ωραία εκτέλεση του Βέρντε, ακόμα πιο ωραία η επέμβαση του Παπαδόπουλου στην αριστερή γωνία

• 18:59

Φάουλ σε καλή θέση για την ΑΕΚ έξω από την περιοχή

• 18:59

72' 1-1 Αλλαγή ΑΕΚ. Ο Σβάρνας στη θέση του Αλμπάνη

• 18:58

Στη φάση του πέναλτι έχει δεχτεί κίτρινη ο Τσιγκρίνσκι

• 18:57

70' 1-1 Χάνει το πέναλτι ο Μπαράλες

Ο Αργεντινός κάνει πολύ άσχημη εκτέλεση, σουτάροντας ψηλά και άστοχα πάνω από την εστία

• 18:53

69' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Αστέρα

Ο Τσιντώτας βγαίνει ως το όριο της περιοχής του και ο Τσιγκρίνσκι αναγκαστικά κάνει πέναλτι στον Λουίς Φερνάντεθ για να μην σκοράρει στην ανυπεράσπιστη εστία

• 18:53

66' 1-1 Κίτρινη και στον Ντάνι Σουάρεθ

• 18:51

64' 1-1 Κίτρινη στον Ιγκλέσιας για φάουλ

• 18:50

63' 1-1 Αλλαγή ο Αστέρας. Ο Λουίς Φερνάντεθ στη θέση του Ριέρα

• 18:49

62' 1-1 Ωραία δημιουργία της ΑΕΚ, ο Ολιβέιρα σπάει την μπάλα δεξιά στον Βέρντε που από καλή θέση σουτάρει απελπιστικά άουτ

• 18:48

Τραυματίας στο έδαφος ο Παουλίνιο, μικρή διακοπή

• 18:47

60' 1-1 Ωραία κάθετη του Αλμπάνη δεξιά στον Μάνταλο, ο Τασουλής προλαβαίνει

• 18:42

55' 1-1 Αλλαγή Αστέρα. Ο Χαουρέγκι στη θέση του Σίτο

• 18:41

54' 1-1 O Αστέρας έχει μπει καλύτερα στο β' μέρος κι είναι πιο επικίνδυνος

• 18:36

49' 1-1 Κίτρινη στον Μάνταλο για μαρκάρισμα στον Ιγκλέσιας

• 18:33

46' Έναρξη του δευτέρου μέρους

• 18:18

5-3 οι τελικές, 46%-54% η κατοχή

• 18:15

45+2' 1-1 Λήξη του πρώτου μέρους

• 18:15
  • 18:12

43' 1-1 Παράλληλο γύρισμα... μισό γκολ του Ριέρα από δεξιά, ούτε ο Μπαράλες, ούτε ο Κρέσπο προλαβαίνουν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα, με τον Οικονόμου να απομακρύνει

• 18:11

42' 1-1 Ο Παπαδόπουλος νικάει τον Βέρντε που βγαίνει από δεξιά και πλασάρει στο τετ-α-τετ. Ο Αλμπάνης την πάσα

• 18:11

41' 1-1 Κίτρινη στον Ριέρα για διαμαρτυρία

• 18:07

37' 1-1 Συρτό σουτ του Ριέρα έξω από την περιοχή με καλές προϋποθέσεις, πέφτει και μπλοκάρει ο Τσιντώτας

• 18:05
  • 18:04

Στο 66% η κατοχή για την ΑΕΚ

• 18:02

33' 1-1 ΓΚΟΛ η ΑΕΚ

Ο Ολιβέιρα το εκτελεί με δύναμη στη δεξία γωνία και σκοράρει για το 1-1

• 18:01

32' 1-0 Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο

• 18:00

30' 1-0 ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ

Ο Γκορτσίλας καταλογίζει πέναλτι σε μαρκάρισμα του Μουνάφο στον Λόπες μες στην περιοχή

• 17:58

Το πανένορφο γκολ του Κρέσπι

• 17:55
  • 17:53

23' 1-0 Ευκαιρία η ΑΕΚ

Ο Παουλίνιο σεντράρει από δεξιά και ο Ολιβέιρα εξ επαφής από τη μικρή περιοχή σουτάρει πάνω από την εστία!

• 17:53

23' 1-0 Κίτρινη κάρτα στον Σίτο για μαρκάρισμα

• 17:50

20' 1-0 ΓΚΟΛ ο Αστέρας

Ωραία αντεπίθεση του Αστέρα, ο Μουνάφο σεντράρει από δεξιά και ο Κρέσπι με υπέροχο εναέριο βολ πλανέ από το ύψος του πέναλτι κάνει το 1-0

• 17:42

12' 0-0 Κίτρινη κάρτα στον Αλμπάνη

• 17:41

Το ριπλέι έδειξε πως η φάση του Ολιβέιρα είναι πολύ οριακή. Ο Πορτογάλος ήταν για εκατοστά σε αντικανονική θέση

• 17:38

8' 0-0 Ο Ολιβέιρα σκοράρει με κοντινό πλασέ στο δεύτερο δοκάρι, αλλά δεν μετράει, καθώς καταλογίζεται οφσάιντ ο σκόρερ

• 17:36

6' 0-0 Χωρίς κάτι ιδιαίτερο κύλησε το πρώτο 5λεπτο στο ματς

• 17:30

1' Έναρξη του αγώνα

• 16:58

Υπενθυμίζουμε για μια άλλη μια φορά πως οι αγώνες Κυπέλλου διεξάγονται χωρίς τη χρήση VAR

• 16:56
  • 16:51

Διαιτητής είναι ο Ευστάθιος Γκορτσίλας (Μακεδονίας)

ΒΟΗΘΟΙ: Νατσιόπουλος (Μακεδονίας), Αϊναλης (Μακεδονίας)

4ος ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βλάχος (Ανατ. Αττικής)

• 16:47

Ας περάσουμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων

• 16:47

Καλησπέρα σας! Μείνετε στο Sputnik για να παρακολουθήσουμε τον πρώτο αγώνα του Αστέρα Τρίπολης με την ΑΕΚ (17:30) για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας