05:38 03 ΑΠΡΙΛΙΟY 2020
0 0 0

Η πορεία του Στέφανου Τσιτσιπά στο Australian Open σταμάτησε στον τρίτο γύρο του τουρνουά, με τον Έλληνα πρωταθλητή να μην καταφέρνει να ξεπεράσει το εμπόδιο του Μίλος Ράονιτς.

Τον αποκλεισμό από το Australian Open 2020 γνώρισε ο Στέφανος Τσιτσιπάς, μετά την ήττα του από τον Καναδό Μίλος Ράονιτς με 3-0 σετ.

​Ο Καναδός κέρδισε το πρώτο σετ με 7-5 σε 50 λεπτά και το δεύτερο με 6-4 σε 47 λεπτά.

Το τρίτο σετ – το οποίο είχε διάρκεια 54 λεπτά – έφτασε στο τάι μπρέικ μετά από μάχη των δύο αθλητών, με τον Ράονιτς να το κατακτά τελικά με 7-2.

​Έτσι, η πορεία του Στέφανου Τσιτσιπά στο Australian Open σταμάτησε στον τρίτο γύρο του τουρνουά.

Στον πρώτο γύρο, ο Τσιτσιπάς είχε επικρατήσει επί του Ιταλού Σαλβατόρε Καρούζο με 3-0 σετ, ενώ στον δεύτερο γύρο πέρασε άνευ αγώνος, καθώς αποσύρθηκε μετά από τραυματισμό ο αντίπαλός του Φίλιπ Κολσράιμπερ.