14:50 01 ΑΠΡΙΛΙΟY 2020
0 0 0

Μετά την ισοπαλία του Ολυμπιακού με την ΑΕΚ, οι νταμπλούχοι σε περίπτωση νίκης κόντρα στους Βολιώτες στην Τούμπα (18:00) επιστρέφουν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας

Λίγο προτού η 21η αγωνιστική ολοκληρωθεί, ο ΠΑΟΚ υποδέχεται στην Τούμπα τον Βόλο, με στόχο τη νίκη που τον φέρει και πάλι στην πρώτη θέση μετά την ισοπαλία 0-0 του Ολυμπιακού με την ΑΕΚ.

Στον Δικέφαλο ο Αμπέλ Φερέιρα θα έχει τον τον Δημήτρη Γιαννούλη, που επέστρεψε στην αποστολή μετά τον τραυματισμό του.

Εκτός παρέμειναν οι Κρέσπο και Ελ Καντουρί που συνεχίζουν τη θεραπεία τους, καθώς και οι Μάτος και Άκπομ που συμπλήρωσαν κάρτες και δηλώθηκαν να εκτίσουν στο συγκεκριμένο ματς.

Αναλυτικά η αποστολή:  Ζίβκοβιτς, Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Βαρέλα, Ίνγκασον, Μιχάι, Γιαννούλης, Βιεϊρίνια, Ντόουγκλας, Εσίτι, Μαουρίσιο, Μίσιτς, Πέλκας, Μπίσεσβαρ, Στοχ, Λάμπρου, Λημνιός, Σφιντέρσκι και Γαϊτανίδης.

Στον Βόλο, ο Αλμπέρτο Γκαγιέγκο δεν έχει μαζί τους Μελίσσα και Μαξ λόγω καρτών, αλλά και τους Μπαλογιάννη και Κανταμούρο, με αιμάτωμα στο τετρακέφαλο και θλάση στον δικέφαλο αντίστοιχα.

Οι19 ποδοσφαιριστές που συμπεριελήφθησαν στην αποστολή της ομάαδας της Μαγνησίας είναι οι εξής: Γκουαροτσένα, Τσίκα, Φεράρι, Γέντρισεκ, Ζοάο, Μουνίθ, Τόρες, Γκαραβέλης, Δημόπουλος, Διαμαντής, Οικονόμου, Καραγκιόζης, Κυζιρίδης, Λύρατζης, Μάντζης, Μήτογλου, Ντεντάκης, Τσαούσης και Τσοκάνης.

Tα higlights του Βόλος ΝΠΣ - ΑΕΚ 1-3 (Βίντεο)

Νεα μηνύματα
  • 19:50

90+5' 1-0 ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ ΠΑΟΚ - ΒΟΛΟΣ 1-0

• 19:49

90+1' Κίτρινη στον Εσίτι για φάουλ σε καλή θέση για τον Βόλο

• 19:47

Πιέζει ο Βόλος στα τελευταία λεπτά

• 19:45

87' 1-0 Αλλαγή ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια βγαίνει και μπαίνει ο Εσίτι

• 19:41

83' 1-0 Αλλαγή Βόλος. Ο Τόρες στη θέση του Δημόπουλου

• 19:39
  • 19:35

77' 1-0 Αλλαγή Βόλος, Ο Λύρατζης αντί του Ζοάο

• 19:31

Ήδη στην Τούμπα σηκώθηκε πανό κατά της κυβέρνησης και του Λευτέρη Αυγενάκη για τη γνωμοδότηση της ΕΕΑ για υποβιβασμό του ΠΑΟΚ

• 19:27

69' 1-0 Αλλαγή ΠΑΟΚ. Ο Λάμπρου στη θέση του Σφιντέρσκι

• 19:19

61' 1-0 Μακρινό σουτ του Τσοκάνη, ο Βαρέλα βάζει την κόντρα και η μπάλα πάει κόρνερ

• 19:18

60' 1-0 ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ

Ο Βιεϊρίνια το εκτελεί εύστοχα στη δεξιά γωνία του Γκαραβέλη

• 19:17

58' 0-0 ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ - Θα υπάρξει και VAR

O διαιτητής δίνει πέναλτι για σπρώξιμο του Τσαούση στον Λημνιό στην περιοχή

• 19:13

55' 0-0 Αλλαγή ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ αντί του Μαουρίσιο

• 19:12

54' 0-0 Ατομική προσπάθεια του Μίσιτς από τον άξονα, πατάει περιοχή και σουτάρει, λίγο άουτ

• 19:10

52' 0-0 Ωραίο διαγώνιο σουτ του Μάντζη από αριστερά, μόλις άουτ απο το κάθετο δοκάρι του Ζίβκοβιτς

• 19:10

52' 0-0 Ο Μίσιτς επιτίθεται από τον άξονα, κόβει δεξιά στον Βιεϊρίνια, όμως ο Πορτογάλος σουτάρει άουτ

• 19:09

51' 0-0 Ο Μαουρίσιο χάνει την μπάλα έξω από την περιοχή, ο Ζοάο σουτάρει άουτ

• 19:04

46' 0-0 Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

• 18:49

6-2 τελικές, 51%-49% η κατοχή

• 18:48

45'+3' ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΠΑΟΚ - ΒΟΛΟΣ 0-0

• 18:46

Δυο λεπτά ο έξτρα χρόνος

• 18:42

Ο Βραζιλιάνος αποχωρεί με το φορείο εκτός αγωνιστικού χώρου

• 18:41

Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Ντούγκλας Αουγκούστο μετά από σύγκρουση με παίκτη του Βόλου

• 18:39

38' 0-0 Απίστευτη χαμένη ευκαιρία ο ΠΑΟΚ

Αβίαστο λάθος του Βόλου έξω από την περιοχή, ο Μίσιτς δίνει έτοιμο γκολ στον Σφιντέρσκι που κάνει το πλασέ και ο Τσίκα βρίσκει την μπάλα με το πόδι και τη στέλνει κόρνερ

• 18:36

35' 0-0 Σέντρα από δεξιά, άστοχη κεφαλιά του Μάντζη στο πρώτο δοκάρι, άουτ

• 18:34

33' 0-0 Φάουλ του Βιεϊρίνια από αριστερά στο δεύτερο δοκάρι, κάκιστο τελείωμα του αμαρκάριστου Ντούγκλας με κεφαλιά, άουτ

• 18:34
  • 18:27

Στο μεταξύ, η ΕΕΑ έχει εισηγηθεί τον υποβιβασμό του ΠΑΟΚ λόγω του θέματος της πολυιδιοκτησίας με την Ξάνθη

Ο Λημνιός στο ΠΑΟΚ - Ξάνθη

Εισήγηση της ΕΕΑ για υποβιβασμό ΠΑΟΚ και Ξάνθης

Σύμφωνα με πληροφορίες, η Επιτροπή Επαγγελματικού Αθλητισμού αποφάσισε να εισηγηθεί την ανάκληση του πιστοποιητικού του ΠΑΟΚ και της Ξάνθης και τον υποβιβασμό τους
    ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
  • 18:26

Στο 24' διακόπτεται το ματς και στα μάτριξ προβάλλεται μια εικόνα του Κόμπι Μπράιαντ με την κόρη του Τζιάνα. Όλο το γήπεδο χειροκροτεί

• 18:26
  • 18:24

24' 0-0 Σέντρα από δεξιά του Γκουαροτσένα, ο Τσαούσης υπό πίεση στο δεύτερο δοκάρι σουτάρει άστοχα

• 18:21

20' 0-0 Εύκολη επέμβαση του Γκαραβέλη σε σουτ του Βιεϊρίνια

• 18:16

15' Παραμένει το 0-0

• 18:10

9' 0-0 Σκαστό σουτ του Σφιντέρσκι από το ύψος του πέναλτι, μπλοκάρει με τη δεύτερη ο Γκαραβέλης

• 18:09

8' 0-0 Ο Μίσιτς πατάει περιοχή και υπό πίεση σουτάρει μέσα από την περιοχή, άουτ

• 18:06

5' 0-0 Τίποτα το αξιόλογο ακόμα στο ματς

• 18:01

1' 0-0 Έναρξη του αγώνα

• 17:58

Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο

• 17:55

Αρκετός ο κόσμος στην Τούμπα, παρότι καθημερινή

• 17:54

Ο Ιβάν Σαββίδης σε αντίθεση με άλλα ματς σήμερα δεν βρέθηκε έξω από τα αποδυτήρια για να χαιρετήσει τους παίκτες και την τεχνική ηγεσία

• 17:53

Λίγα λεπτά απομένουν για τη σέντρα

• 17:52
  • 17:48

Διαιτητής είναι ο Αριστομένης Κουτσιαύτης (ΣΔ Άρτας)

Ο Κουτσιαύτης θα έχει ως βοηθούς τους Χρήστο Τζιώτζιο από την ΕΠΣ Θράκης και Σταύρο Σίπκα από την ΕΠΣ Σάμου.

Τέταρτος διαιτητής ορίστηκε ο Κωνσταντίνος Πουλικίδης από τη Δράμα.

Στο VAR θα είναι ο Θανάσης Τζήλος από τη Λάρισα και AVAR ο Κωνσταντίνος Καλαμπόκης από την Αιτωλοακαρνανία.

• 17:45

Οι πάγκοι των δύο ομάδων

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μιχάι, Εσίτι, Πέλκας, Μπίσεσβαρ, Λάμπρου και Στοχ

Βόλος: Καραγκιόζης, Μήτογλου, Διαμάντης, Λύρατζης, Φεράρι, Τόρες, Γέντρισεκ

• 17:42

Πάμε γρήγορα να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων

ΠΑΟΚ (Αμπέλ Φερέιρα): Ζίβκοβιτς, Ινγκασον, Βαρέλα, Ροντρίγκο, Γιαννούλης, Αουγκούστο, Μαουρίσιο, Λημνιός, Βιεϊρίνια, Μίσιτς, Σφιντέρσκι

Βόλος (Αλμπέρτο Γκαγιέγκο):  Γκαραβέλης, Οικονόμου, Βιγιάρες, Δημόπουλος, Τσαούσης, Τσοκάνης, Μουνίθ, Ράφαελ, Ντεντάκης, Γκουαροτσένα, Μάντζης

• 17:31

Καλησπέρα σας! Μείνετε στο Sputnik για να παρακολουθήσουμε LIVE τον αγώνα ΠΑΟΚ - Βόλος για την 21η αγωνιστική της Super League 1