18:19 04 ΑΠΡΙΛΙΟY 2020
0 0 0

Ο μέσος της Φουενλαμπράδα, Κριστομπάλ, αποβλήθηκε, γύρισε πίσω καθώς ο διαιτητής άλλαξε απόφαση λόγω VAR και μετά από δυο λεπτά αποβλήθηκε πάλι

Ένα πρωτοφανές περιστατικό έγινε στην αναμέτρηση της Φουενλαμπράδα με τη Χιρόνα για τη Segunda Division, τη δεύτερη τη τάξει κατηγορία της Ισπανίας.

Ο παίκτης των γηπεδούχων Κριστομπάλ κατάφερε να… αποβληθεί δυο φορές μέσα σε λίγα λεπτά.

Αρχικά, στο 68’ ο μέσος της Φουενλαμπράδα αποβλήθηκε για επικίνδυνο παίξιμο με απευθείας κόκκινη κάρτα. Όμως, όταν ο διαιτητής είδε τη φάση στο VAR, άλλαξε απόφαση και μετέτρεψε σε… κίτρινη την κόκκινη.

Έτσι, ο Κριστομπάλ επέστρεψε από τα αποδυτήρια στον αγωνιστικό χώρο. Με το πού μπήκε όμως πήγε σε μια αψιμαχία με έναν αντίπαλο.

Τότε, μέσα σε δυο λεπτά είδε τη 2η κίτρινη και πήρε οριστικά αυτή τη φορά την άγουσα για τα αποδυτήρια.

Για την ιστορία οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη με 1-0 με το γκολ του Στουάνι στο πρώτο μέρος.