18:09 20 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟY 2020
0 0 0

Δείτε το πώς οι «πράσινοι» κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη επί της ρωσικής ομάδας στο ΟΑΚΑ στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Euroleague, με ηγέτη τον Ντεσόν Τόμας

O Παναθηναϊκός μπορεί να «πέταξε» ένα ολόκληρο δεκάλεπτο, το δεύτερο, όταν το άνετο 32-11 έγινε 46-40 στο ημίχρονο, όμως ακόμα κι έτσι βρήκε τον τρόπο να φτάσει στη νίκη επί της Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης στο ΟΑΚΑ με 96-81.

Ο ΝτεΣον Τόμας ήταν «καυτός» με 27 πόντους (με 3/6 δίποντα, 5/6 τρίποντα, 6/6 βολές), 6 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 3 λάθη σε 35'10'' συμμετοχής.

Πολύ καλός και ο Ταϊρίς Ράις με άλλους 15 πόντους και 5 ασίστ.

Ο Παναθηναϊκός έκανε συνολικά 20 λάθη, πολλά εξ αυτών αβίαστα, ενώ επέτρεψε στη Ζενίτ να επιστρέψει στο ματς, αλλά η διαφορά κλάσης δεν επέτρεψε στους γηπεδούχους να ανησυχήσουν πραγματικά για τη νίκη τους, με όχημα το πάνω χέρι στα ριμπάουντ και την άμυνα στο λόου ποστ στο β΄μέρος στους Αγιόν και Ουίλ Τόμας.

Πλέον ακολουθεί το πρόγραμμα - φωτιά με Μπαρτσελόνα (εντός), Ρεάλ Μαδρίτης (εκτός), Ολυμπιακό (εκτός), ΤΣΣΚΑ Μόσχας (εντός) και Φενερμπαχτσε (εκτός).