12:14 08 ΑΥΓΟΥΣΤΟY 2020
0 0 0

Σε ένα από τα καλύτερα ματς των πλέι οφ οι δυο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες, οι Κρητικοί είχαν και δοκάρι, ενώ τελείωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες.

Ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε μετά από το στραπάτσο από την ΑΕΚ στην Τούμπα και την ήττα με 0-2 να επιστρέψει στις νίκες.

Εσίτι και Στάικος στο ΠΑΟΚ - ΟΦΗ
© Φωτογραφία : Intime Sports / ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Η ομάδα του Αμπέλ Φερέιρα έμεινε στο 2-2 στο Ηράκλειο με τον ΟΦΗ για την 6η αγωνιστική των πλέι οφ.

Ο Ντιέγκο Μπίσεσβαρ στο 5’ άνοιξε το σκορ, ο Βαζ είχε δοκάρι στο 17΄και στο 18΄ο Νέιρα ισοφάρισε σε 1-1. Το 2-1 έκανε ο Φιγκειρέδο στο 43’ και το τελικό 2-2 διαμόρφωσε με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο νεαρός Μιχαηλίδης που είχε μπει αλλαγή στο 76’.

Η κεφαλιά του Άκπομ στο 88΄ έφυγε ελάχιστα άουτ και στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων λίγο έλειψε ο ΟΦΗ να πάρει τη νίκη, όμως ο Νέιρα νικήθηκε σε τετ-α-τετ από τον Πασχαλάκη.

Διαιτητής: Κουμπαράκης (Θράκης)

Κίτρινες: Κουτρουμπής, Νέιρα, Στάικος, Κ. Γιαννούλης, Γουάιλι - Ροντρίγκο, Εσίτι, Άκπομ

Κόκκινες: Κουτρουμπής (59΄, 2η κίτρινη) - Εσίτι (81΄, 2η κίτρινη)

Οι συνθέσεις:

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Γουάιλι, Κουτρουμπής, Νέιρα, Μαρινάκης (89΄ Νάστος), Κ. Γιαννούλης, Φιγκεϊρέδο (89΄ Μάνος), Βαζ (60΄ Ζοάο Βίκτορ), Στάικος (77΄ Σακόρ), Μεγιάδο, Κοροβέσης, Μπράουν

ΠΑΟΚ (Αμπελ Φερέιρα): Πασχαλάκης, Ροντρίγκο (46΄ Μιχαηλίδης), Ίνγκασον, Βαρέλα, Δ. Γιαννούλης, Μαουρίσιο, Ελ Καντουρί (46΄ Εσίτι), Λημνιός (63΄ Μάτος), Μπίσεσβαρ (63΄ Άκπομ), Στοχ (61΄ Τζόλης), Σφιντέρσκι.