18:42 26 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟY 2020
0 10

Λίγο πριν ολοκληρώσει πέντε ώρες παιχνιδιού, ο Στέφανος Τσιτσιπάς, έχασε μία μοναδική ευκαιρία να περάσει στον επόμενο γύρο του US Open. Ενδεικτική ήταν και η αντίδρασή του.

Την ήττα από τον Μπόρνα Τσόριτς γνώρισε ο Στέφανος Τσιτσιπάς στον τρίτο γύρο του US Open και αποκλείστηκε.

​Ο Έλληνας τενίστας έχασε μοναδική ευκαιρία να περάσει στον επόμενο γύρο, καθώς απώλεσε έξι match points στο τέταρτοο σετ της αναμέτρησης, όταν και προηγήθηκε με 5-1 και τελικά ηττήθηκε στα 5 σετ από τον Κροάτη με 6-7(2), 6-4, 4-6, 7-5, 7-6(4).

​Η παρουσία του Τσιτσιπά ολοκληρώθηκε άδοξα σε έναν αγώνα που κράτησε 4 ώρες και 36 συγκλονιστικά λεπτά, όπως αναφέρει το ΑΜΠΕ.

​«Είναι ίσως το πιο στενάχωρο και ταυτόχρονα το πιο αστείο πράγμα που έχει συμβεί ποτέ στην καριέρα μου» σχολίασε ο Τσιτσιπάς στο Twitter.