05:56 23 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟY 2021
0 10

Οι «τζιαλορόσι» συνέτριψαν με 5-0 την Κλουζ, ενώ οι «παρτενοπέι» πέρασαν από τη Ριέκα με 2-1 και οι Άγγλοι από τη Λουντογκόρετς με 3-1.

Τη νίκη της 3ης αγωνιστικής στα ματς των 20:00 σημείωσε η Ρόμα που συνέτριψε με 5-0 την Κλουζ με δυο γκολ του Μπόρχα Μαγιοράλ. Οι Ρωμαίοι έχουν 7 βαθμούς, ενώ από 4 έχουν Γιούνγκ Μπόις και Κλουζ, ενώ η ΤΣΣΚΑ Σόφια έχει έναν πόντο.

Οι παίκτες της ΑΕΚ κόντρα στη Λέστερ
© Φωτογραφία : Intime Sports / VICHOS NIKOS

Εντυπωσιακή ήταν και η Ραπίντ Βιέννης στον 2ο όμιλο, με το χορταστικό 4-3 επί της Ντάνταλκ, σημειώνοντας τρία γκολ από το 79’ και μετά. Στη βαθμολογία, η Άρσεναλ (παίζει τώρα με τη Μόλντε, έχει 7 όσους και οι Νορβηγοί), ενώ 3 έχει η Ραπίντ και 0 η Ντάνταλκ.

Στον 3ο όμιλο, με δυο γκολ του Λίον Μπέιλι η Λεβερκούζεν νίκησε 4-2 τη Χάποελ Μπερ Σεβά στο Ισραήλ. Στο άλλο ματς του ομίλου η Σλάβια Πράγας νίκησε 3-2 της Νις που μείωσε στις καθυστερήσεις. Τσέχοι και Γερμανοί έχουν από 6β., ενώ από 3 η Νις και οι Ισραηλινοί.

Τρομερό ματς στο «Ντα Λουζ» για τον 4ο όμιλο, όπου είχαμε το αυτογκόλ του Γκόλντσον στο 2’. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 1-3, αλλά οι «αετοί» παρότι με 10 πήραν τον βαθμό με τον Νούνιες στις καθυστερήσεις.

Στον 5ο όμιλο, του ΠΑΟΚ, στον άλλον αγώνα στην Κύπρο η Γρανάδα με γκολ των Ερέρα (4’) και Σουάρεθ (63’) νίκησε 2-0 και πήγε στους 7 βαθμούς.

Στον 6ο όμιλο τα φαβορί επικράτησαν. Η Νάπολι δυσκολεύτηκε αλλά νίκησε στην Κροατία τη Ριέκα με 2-1 και στο Σαν Σεμπάστιαν η Ρεάλ Σοσιεδάδ επικράτησε με 1-0 της Αλκμάαρ. Χαμός στη βαθμολογία, με 6 βαθμούς για Αλκμάαρ, Σοσιεδάδ και Νάπολι και 0 η Ριέκα.

Τέλος, για τον 10ο όμιλο η Σίβασπορ νίκησε 2-0 την Καραμπάγκ και για τον 11ο η Τότεναμ καθάρισε εύκολα στη Βουλγαρία τη Λουντογκόρετς με 1-3.