01:51 27 ΝΟΕΜΒΡΙΟY 2020
0 10

Ο Ντομινίκ Τιμ βρίσκεται σε καταπληκτική κατάσταση και το δείχνει στο ATP Finals, αφού επικράτησε επί του Ράφα Ναδάλ με 2-0 σετ. Είναι πολύ κοντά στην πρόκριση στα ημιτελικά.

Ο 27χρονος Αυστριακός επικράτησε του Ισπανού θρύλου με 7-6(7), 7-6(4) σε 2 ώρες και 25 λεπτά και εξασφαλίζει την είσοδο στην τετράδα αν ο Στέφανος Τσιτσιπάς νικήσει απόψε (22:00) τον Αντρέι Ρούμπλεφ.

To Νο3 στον κόσμο κέρδισε το νούμερο 2 και αυτή ήταν η δεύτερη νίκη του στο ATP Finals μετά από αυτήν κόντρα στον Στέφανο Τσιτσιπά.

Σε ένα από τα καλύτερα ματς της χρονιάς, ο Τιμ νίκησε στις λεπτομέρειες και στα δύο σετ παίζοντας σπουδαίος τένις. Αν ο Έλληνας τενίστας επικρατήσει επί του Ρούμπλεφ, τότε την Πέμπτη ο αγώνας Ναδάλ - Τσιτσιπάς θα κρίνει ποιος θα περάσει στους «4» από τον όμιλο του Λονδίνου!

Ακολουθήστε τη σελίδα των αθλητικών του sputniknews στο Facebook για να διαβάζετε ανάλογες ειδήσεις, συνεντεύξεις, προσωπογραφίες, όλη την ειδησεογραφία από την Ελλάδα και το εξωτερικό, αλλά και να βλέπετε ενδιαφέροντα βίντεο.