20:44 26 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟY 2021
0 10

Ο Κώστας Σλούκας ήταν οργιαστικός στην πρώτη περίοδο στο ΣΕΦ στον αγώνα με τη γαλλική ομάδα, καθώς σε λιγότερα από 8 λεπτά μοίρασε 6 ασίστ.

Ήταν πολύ κρίμα για τον Κώστα Σλούκα και τον Ολυμπιακό το γεγονός πως φορτώθηκε γρήγορα με δύο φάουλ και ο Γιώργος Μπαρτζώκας τον τράβηξε στον πάγκο.

Ο Έλληνας άσος συνεχίζει με κεκτημένη ταχύτητα, από την ηγετική του εμφάνιση στο Τελ Αβίβ και το ματς με την Μακάμπι.

Ο 31χρονος πλέι μέικερ, που είχε τα γενέθλια του, «κέρασε» σε 7:54 λεπτά συμμετοχής 6 ασίστ δηλαδή από τους 17 πόντους που έβαλε ο Ολυμπιακός στο πρώτο δεκάλεπτο ο Σλούκας είχε «φτιάξει» τους 12.

Ο Σλούκας στη φετινή Euroleague έχει μέσο όρο 11,9 πόντους και 6,1 ασίστ στη φετινή κανονική περίοδο.