19:00 06 ΑΠΡΙΛΙΟY 2020
ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΑΓΩΝΕΣ
0 0 0

Η Λίβερπουλ δεν χάνει με τίποτα αυτό το πρωτάθλημα, καθώς βρέθηκε πίσω στο σκορ με τη Γουέστ Χαμ, αλλά νίκησε με 3-2 και βρέθηκε στο +22 από τη Μάντσεστερ Σίτι.

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ ζορίστηκε, αλλά έφυγε με τους τρεις βαθμούς της νίκης έχοντας 21 εντός έδρας επικρατήσεις στην Premier League, ισοφαρίζοντας το ρεκόρ της ομάδας του Σάνκλι από τον Δεκέμβριο του 1972.

Η Λίβερπουλ συνέχισε με 18 σερί νίκες στο αγγλικό πρωτάθλημα, ισοφαρίζοντας το ρεκόρ της Μάντσεστερ Σίτι από το 2017.

Σε ότι αφορά τι έγινε στο Άνφιλντ, ο Βαινάλντουμ άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό και τρία λεπτά αργότερα ο Ντιόπ ισοφάρισε σε 1-1 και αυτό ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, ο Φορνάλς πήρε το προβάδισμα στο 54', αλλά ο Σαλάχ με τεράστια γκάφα του Φαμπιάνσκι στο 68΄ και ο Μανέ στο 81΄ έδωσαν το τρίποντο στους κόκκινους.