16:06 29 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟY 2020
ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΑΓΩΝΕΣ
Λήψη σύντομου url
0 0 0
Βρείτε μας

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του Europa League για τον 2ο προκριματικό γύρο με τον Άρη και τον ΟΦΗ να μαθαίνουν τους αντιπάλους τους. Στην Κρήτη με τους Κύπριους και στη Θεσσαλονίκη με τους Ουκρανούς τα νοκ άουτ ματς.

Μετά τον ΠΑΟΚ όπου κληρώθηκε να αγωνιστεί με την Μπενφίκα για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League, oι δύο ελληνικές ομάδες μπήκαν στην κληρωτίδα για τον δεύτερο προκριματικό γύρο, γνωρίζοντας πως θα έχουν δύσκολο έργο, αλλά τελικά ήταν τυχεροί και έπεσαν στα μαλακά.

Ο ΟΦΗ βρισκόταν στο 4ο υπό γκρουπ που κληρώθηκε με τον Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος), ενώ ο Άρης ήταν στο 7ο υπό γκρουπ και θα βρει στον δρόμο του την Κολός Κοβάλιβκα (Ουκρανία). Τα παιχνίδια των ελληνικών ομάδων θα γίνουν εντός έδρας.

Η πρόκριση θα κριθεί σε νοκ άουτ ματς και ο αγώνας είναι προγραμματισμένος να διεξαχθεί στις 17 Σεπτεμβρίου.

Ευρωπαϊκή κλήρωση θα γίνει και αύριο την ίδια ώρα, όπου θα γίνουν γνωστά τα ζευγάρια του τρίτου προκριματικού γύρου.

Όλα τα ζευγάρια

  • Χάμαρμπι (Σουηδία) - Λεχ Πόζναν (Πολωνία)
  • Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ) ή Ζελέσνιτσαρ (Βοσνία) - Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)
  • Β36 Τόρσαβν (Νησιά Φερόε) - Δε Νιου Σεντς (Ουαλία)
  • Βάτσκα Τόπολα (Σερβία) - Στεάουα (Ρουμανία)
  • Προγκρές (Λουξεμβούργο) - Βίλεμ (Ολλανδία)

Επίσης,

  • Σουρουτσένι (Μολδαβία) - Παρτιζάν (Σεβία)
  • Λοκομοτίβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία) - Τότεναμ (Αγγλία)
  • Χόνβεντ (Ουγγαρία) - Μάλμε (Σουηδία)
  • Λίνκολν (Γιβραλτάρ) - Ρέιντζερς (Σκωτία)
  • Ρενόβα (Βόρεια Μακεδονία) - Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)

Ακόμα,

  • Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία) - Γιάμπλονετς (Τσεχία)
  • Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) - Μίλαν (Ιταλία)
  • Καϊσαρ (Καζακστάν) - ΑΠΟΕΛ (Κύπρος)
  • Λοκομοτίβ Τιφλίδας (Γεωργία) - Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία)
  • Κολερέιν (Βόρεια Ιρλανδία) - Μάδεργουελ (Σκωτία)

Και,

  • Τέουτα (Αλβανία) - Γρανάδα (Ισπανία)
  • Βίκινγκ (Νορβηγία) - Αμπερντίν (Σκωτία)
  • ΤΣΣΚΑ Σόφια (Βουλγαρία) - ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευκορωσία)
  • Λάτσι (Αλβανία) - Χάποελ Μπερ Σεβά (Ισραήλ)
  • Βέντσπιλς (Λετονία) - Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)

Επιπλέον,

  • Σερβέτ (Ελβετία) - Ρεμς (Γαλλία)
  • Ολίμπια Λιουμπιάνα (Σλοβενία) - Ζρινίσκι (Βοσνία)
  • Πιαστ Γκλίβιτσε (Πολωνία) - Χάρτμπεργκ (Αυστρία)
  • Χιμπέρνιανς (Μάλτα) - Φέχερβαρ (Ουγγαρία)
  • Νέμε Καλίου (Εσθονία) ή Μούρα (Σλοβενία) - Άαρχους (Δανία)

Τα υπόλοιπα ζευγάρια

  • Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) - Γαλατασαράι (Τουρκία)
  • Γκέτεμποργκ (Σουηδία) - Κοπεγχάγη (Δανία)
  • Μπάλα Τάουν (Ουαλία) - Σταντάρ Λιέγης (Βέλγιο)
  • Μποτοσάνι (Ρουμανία) - Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία)
  • Ριτεριάι (Λιθουανία) - Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία)

Και...

  • Μπόρατς Μπάνια Λούκα (Βοσνία) - Ρίο Άβε (Πορτογαλία)
  • Κουκέσι (Αλβανία) - Βόλφσμπουργκ (Γερμανία)
  • Όσιγιεκ (Κροατία) - Βασιλεία (Ελβετία)
  • Μπόντο/Γκλιμτ (Νορβηγία) - Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία)

ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ

  • Ίντερ Εσκάλντες (Ανδόρα) - Ντάνταλκ (Ιρλανδία)
  • Κουόπιο (Φινλανδία) - Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)
  • Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία) - Φλοριάνα (Μάλτα)
  • Ρίγα (Λετονία) - Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο)
  • Τζουργκάρντεν (Σουηδία) - Εουρόπα (Γιβραλτάρ)

Επίσης,

  • Φλόρα Ταλίν (Εσθονία) - Ρέικιαβικ (Ισλανδία)
  • Σίλεκς (Βόρεια Μακεδονία) - Ντρίτα (Κόσοβο)
  • Αστανά (Καζακστάν) - Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)
  • Αραράτ (Αρμενία) - Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)
  • Κόνανς Κουάι Νόμαντς (Ουαλία) - Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)
Tags:
UEFA, ποδόσφαιρο, κλήρωση, Europa League, Άρης, ΟΦΗ
ΠΡΟΤΥΠΑ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣΣΥΖΗΤΗΣΗ
ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ ΜΕΣΩ SPUTNIKΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ ΜΕΣΩ FACEBOOK