19:00 23 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟY 2020
ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΑΓΩΝΕΣ
0 0 0

Ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει αυτή την ώρα τη Μπενφίκα για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League και έχει σταθεί τυχερός στο πρώτο ημίχρονο (0-0).

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης φιλοξενεί τους Πορτογάλους σε νοκ άουτ αναμέτρηση για τα προκριματικά της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης, με τους φιλοξενούμενους μέχρι στιγμής να έχουν τις καλύτερες στιγμές στο πρώτο σαρανταπεντάλεπτο.

Ένα λεπτό πριν συμπληρωθεί μισή ώρα αγώνα, ο Βαρέλα έκανε χέρι έξω από την περιοχή με τον Πίζι να το εκτελεί, αλλά η μπάλα κατέληξε στο κάθετο δοκάρι του Ζίβκοβιτς με τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ να είναι τυχερός.

Στο 42΄, η Μπενφίκα έχασε νέα μεγάλη ευκαιρία, όταν ο Πεδρίνιο έπιασε το σουτ έξω από την περιοχή, αλλά ο πορτιέρο του δικεφάλου με ωραία επέμβαση κράτησε το 0-0.

Ο ΠΑΟΚ θέλει να νικήσει τους «αετούς» για να προκριθεί στα πλέι οφ του Champions League και να παίξει εκεί τα ρέστα του σε διπλούς αγώνες.