13:25 25 ΟΚΤΩΒΡΙΟY 2020
ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΑΓΩΝΕΣ
0 0 0

Ματσάρα με όλη τη σημασία της λέξης έγινε στο «Amex Stadium», όπου η Μπράιτον είχε πέντε δοκάρια, ισοφάρισε στο 94' και δέχθηκε γκολ σε νεκρό χρόνο.

Στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 3ης αγωνιστικής της Premier League έγιναν απίθανα πράγματα. Η Μπράιτον σημάδεψε πέντε φορές το δοκάρι του Ντε Χέα, άνοιξε το σκορ, αλλά δέχθηκε την ανατροπή.

Κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 στο τέταρτο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά στην τελευταία φάση κυριολεκτικά του αγώνα έκανε πέναλτι.  Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με πέναλτι του Μπρούνο Φερνάντες που υποδείχθηκε μετά το σφύριγμα της λήξης, αλλά με τη βοήθεια του VAR ο ρέφερι έδειξε την άσπρη βούλα. Ο Πορτογάλος με buzzer beater έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Ρεκόρ στα δοκάρια

Τα πέντε δοκάρια από μία ομάδα στο ίδιο ματς αποτελούν το απόλυτο ρεκόρ στην Premier League από τη σεζόν 2003-04, ενώ τα τρία δοκάρια του Λεάντρο Τροσάρντ ισοφαρίζουν το σχετικό ρεκόρ του Κριστιάνο Ρονάλντο από ένα ματς της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τη Νιούκαστλ, τον Οκτώβριο του 2006.

Δείτε όσα απίστευτα έγιναν στην αναμέτρηση...