22:47 26 ΝΟΕΜΒΡΙΟY 2020
ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΑΓΩΝΕΣ
0 30

Μια σπάνια στιγμή για τα ελληνικά δεδομένα συνέβη σε ποδοσφαιρικό αγώνα στη Ρωσία. Οι δύο ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο βλέποντας το πράσινο του χορταριού, αλλά αυτό δεν κράτησε για πολύ.

Για την 3η τη τάξει κατηγορία του ρωσικού πρωταθλήματος, η Βόλνα φιλοξένησε τη Βόλγκα και μέσα σε λίγη ώρα, όλα άλλαξαν. Δεν αναφερόμαστε στο σκορ του αγώνα, αλλά στις καιρικές συνθήκες που έκαναν πιο δύσκολες τις προσπάθειες των 22 ποδοσφαιριστών.

Οι δύο ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο με το χορτάρι να είναι πεντακάθαρο, αλλά έπειτα από ένα τέταρτο του αγώνα ξεκίνησε η χιονόπτωση. Μάλιστα, λίγο πριν πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα όλα ήταν άσπρα.

Στο ρωσικό ποδόσφαιρο στο πρώτο ημίχρονο είναι ακόμα φθινόπωρο και στο 45'  είναι ήδη χειμώνας.

Για την ιστορία η Βόλγκα έφυγε με το διπλό επικρατώντας με 1-0 χάρη σε γκολ του Καρπούκ στο 79ο λεπτό. Δείτε το βίντεο για να καταλάβετε τι ακριβώς συνέβη...

Ακολουθήστε τη σελίδα των αθλητικών του sputniknews στο Facebook για να διαβάζετε ανάλογες ειδήσεις, συνεντεύξεις, προσωπογραφίες, όλη την ειδησεογραφία από την Ελλάδα και το εξωτερικό, αλλά και να βλέπετε ενδιαφέροντα βίντεο.