03:51 03 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟY 2020
ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΑΓΩΝΕΣ
0 20

Στην τελευταία αγωνιστική του Nations League, η Ρωσία έπαιζε για τον προβιβασμό στη δεύτερη κατηγορία, αλλά στο ημίχρονο έχανε από τη Σερβία με 4-0. Τέσσερις αλλαγές μαζεμένες έκανε ο Τσερτσέσοφ.

Η Εθνική Σερβίας φιλοξένησε στο Βελιγράδι την «αρκούδα» παίζοντας την παραμονή της στην τρίτη κατηγορία και μπήκε πολύ δυνατά στο ματς, αφού επικράτησε με 5-0, πετυχαίνοντας μάλιστα τα τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 10′ με τον Ράντονιτς, ενώ στο 25′ πέτυχαν και δεύτερο τέρμα με τον Γιόβιτς. Με τη συμπλήρωση 40 λεπτών ο Ρίστιτς έγραψε το 3-0 και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γιόβιτς με ωραία κεφαλιά έκανε το 4-0.

Ο προπονητής της Ρωσίας, Στάνισλαβ Τσερτσέσοφ, αποφάσισε να κάνει τέσσερις αλλαγές στην ανάπαυλα και έβγαλε από τον αγωνιστικό χώρο τον τερματοφύλακα Γκιγιέρμε και έβαλε στη θέση του τον Τζανάεφ.

Ακολουθήστε τη σελίδα των αθλητικών του sputniknews στο Facebook για να διαβάζετε ανάλογες ειδήσεις, συνεντεύξεις, προσωπογραφίες, όλη την ειδησεογραφία από την Ελλάδα και το εξωτερικό, αλλά και να βλέπετε ενδιαφέροντα βίντεο.