05:21 05 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟY 2020
ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΑΓΩΝΕΣ
0 0 0

Στο γειτονικό ντέρμπι του Βελγίου, ανάμεσα στη Σταντάρ Λιέγης με την Έουπεν, ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων, Αρνό Μποντάρ κέρδισε τα φλας της δημοσιότητας.

Η Σταντάρ Λιέγης βρίσκεται σε κακή αγωνιστική κατάσταση τον τελευταίο καιρό, αφού μετρούσε μόλις μία νίκη  στα επτά τελευταία παιχνίδια της σε πρωτάθλημα και Ευρώπη και ήταν μπροστά σε μια εντός έδρας ήττα από την Έουπεν.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ με 2-1 και στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο τερματοφύλακας της Σταντάρ Λιέγης, Αρνό Μποντάρ προωθήθηκε και κατάφερε να ισοφαρίσει με 2-2 κάνοντας πλασέ από την μικρή περιοχή.

Πάντως, σήμερα, είναι η μέρα των πορτιέρο, καθώς ο διεθνής Γερμανός τερματοφύλακας της Μπάγερν, Μάνουελ Νόιερ στο ματς με τη Βέρντερ Βρέμης απέδειξε για άλλη μια φορά γιατί είναι εκ των κορυφαίων στον κόσμο.

Ακολουθήστε τη σελίδα των αθλητικών του sputniknews στο Facebook για να διαβάζετε ανάλογες ειδήσεις, συνεντεύξεις, προσωπογραφίες, όλη την ειδησεογραφία από την Ελλάδα και το εξωτερικό, αλλά και να βλέπετε ενδιαφέροντα βίντεο.