17:09 15 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟY 2021
ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΑΓΩΝΕΣ
0 0 0

Ο ΠΑΟΚ κοντράρεται με την Ομόνοια στο ΓΣΠ για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Europa League και στο πρώτο ημίχρονο το σκορ είναι στο 1-1. Κακκουλής και Τζόλης τα γκολ.

Ο «Δικέφαλος» χρειάζεται οπωσδήποτε τη νίκη κόντρα στους Κύπριους για να παραμείνει σε τροχιά πρόκρισης στη φάση των «32» της διοργάνωσης, αλλά στα πρώτα 45 λεπτά δεν είναι καλά τα πράγματα για την ελληνική ομάδα.

Ο Άντερσον Εσίτι στο Ομόνοια - ΠΑΟΚ
© Φωτογραφία : INTIME Sports/Papanikos Giannis

Ο ΠΑΟΚ χάνει με 1-0 από την Ομόνοια από το 9ο λεπτό, όταν ο Σενέ έκανε το σουτ, ο Ζίβκοβιτς απέκρουσε ασταθώς και ο Κακουλλής από κοντά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία έφτασε κοντά στην ισοφάριση στο 35΄ με τον Κρέσπο να σημαδεύει με κεφαλιά το δοκάρι. Όμως, τέσσερα λεπτά αργότερα ο Τζόλης με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-1 από το ύψος του πέναλτι.