05:33 28 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟY 2020
ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
0 0 0

Ο Ολυμπιακός πήρε μια επαγγελματική νίκη στην Κρήτη απέναντι στον ΟΦΗ για την 20η αγωνιστική της Super League 1 χάρη σε τέρμα του Καμαρά στο πρώτο ημίχρονο.

Ένα γκολ ήταν αρκετό για τον Ολυμπιακό για να πάρει το τρίποντο στο Ηράκλειο με 1-0 με τον Καμαρά να σκοράρει στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Οι Πειραιώτες έπαιξαν όσο χρειάστηκε για να φύγουν με το διπλό από το «Γεντί Κουλέ» και συνεχίζουν να οδηγούν την κούρσα του ελληνικού πρωταθλήματος, αλλά μετράνε και μια σημαντική απουσία.

Ο Σεμέδο μετά το τέλος της αναμέτρησης έσπρωξε ένα ball boy για να του πάρει την μπάλα και ο διαιτητής του έδειξε δεύτερη κίτρινη κάρτα και τον απέβαλε και δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής στο ντέρμπι της Κυριακής με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ.