09:50 06 ΑΠΡΙΛΙΟY 2020
ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
0 0 0

Ο Ολυμπιακός θέλει να συνεχίσει να οδηγά την κούρσα του πρωταθλήματος πριν πάει στην Τούμπα και φιλοξενεί στο «Γ. Καραϊσκάκης» τον Πανιώνιο για την 24η αγωνιστική.

Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς κατάφερε να παραμείνει στην κορυφή της βαθμολογίας, μετά τη νίκη στο Περιστέρι επί του Ατρομήτου με γκολ του Χασάν στις καθυστερήσεις και μεσοβδόμαδα πήρε τη νίκη - πρόκριση απέναντι στη Λαμία στο Φάληρο για το Κύπελλο Ελλάδας.

Ο Ολυμπιακός παραμένει αήττητος στο πρωτάθλημα και μετράει 33 σερί αγώνες χωρίς να χάσει, μετά την ήττα στην Τούμπα στις 10 Φεβρουαρίου 2019 και διαθέτει την καλύτερη άμυνα της Super League έχοντας δει την εστία του να παραβιάζεται εννιά φορές.

Πολλοί τιμωρημένοι στον Ολυμπιακό

Οι ερυθρόλευκοι δεν υπολογίζουν στους τιμωρημένους Ομάρ, Μασούρα, Γκιγέρμε, Τσιμίκα και τους τραυματίες Μπρούνο, Σουντανί και Τοροσίδης. Στην αποστολή του Ολυμπιακού βρίσκονται οι: Σα, Αλέν, Τζολάκης, Γκασπάρ, Παπαδόπουλος, Σεμέδο, Μαρτίνης, Μπα, Σισέ, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Καφού, Ξενιτίδης, Φορτούνης, Βαλμπουενά, Εμρέ Μορ, Χριστοδουλόπουλος, Λοβέρα, Ραντζέλοβιτς, Χασάν, Ελ Αραμπί.

Χειρότερος σε όλα ο Πανιώνιος

Από την άλλη πλευρά, ο Πανιώνιος βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας έχοντας τη χειρότερη επίθεση με 15 γκολ και τη χειρότερη άμυνα με 39 τέρματα. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης δεν έχει διαθέσιμους τους Οικονομίδη, Μιλόγεβιτς, Παπανικολάου, Αρτσε, Μαξίμοβιτς. Η αποστολή των «κυανέρυθρων» αποτελείται από τους: Κότνικ, Μαλέρμπ, Σταυρόπουλος, Ντομίνγκες, Μίκο, Σαραμαντάς, Λυμπεράκης, Ρέντζας, Κόρμπος, Ρέτσος, Τσιλούλης, Καμαρά, Εμμανουηλίδης, Γρίβας, Αραμπούλι, Δούμτσιος, Σιντί Αλί, Παπαγεωργίου.

ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός: Το ντέρμπι ξεκινά στα δικαστήρια

Ολυμπιακός: Αυτούς τους παίκτες θέλει να «δέσει»

• 21:17

87' Κεφαλιά του Σισέ από την μικρή περιοχή πέρασε άουτ

• 21:08

78' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

• 21:06

76' Εντός ο Σιντί Αλί, εκτός ο Ρέτσος

• 21:05

74΄Κίτρινη κάρτα στον Σαραμαντά

• 20:59

70' Πέρασε άουτ η μπάλα

• 20:55

65' Πέρασε κατευθείαν άουτ

• 20:55

65΄Κόρνερ για τον Πανιώνιο

• 20:52

62΄Έξω ο Καμάρα, μέσα ο Καφού για τον Ολυμπιακό

• 20:49

60' Φάουλ του Λάζαρου πέρασε άουτ

• 20:48

59΄Σουτ του Μπουχαλάκη, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Κότνικ

• 20:46

56' Ο Χριστοδουλόπουλος θα περάσει στη θέση του Ελ Αραμπί

• 20:45

55΄Παραλίγο να μειώσει ο Πανιώνιος, αλλά ο Εμμανουηλίδης δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή σε κενή εστία

• 20:39

52' Ο Μπουχαλάκης δεν μπορεί να νικήει τον Κότνικ με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι

• 20:34

46' Ο Αβραάμ Παπαδόπουλος στη θέση του Βαλμπουενά

• 20:08

36' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Καμαρά σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα πήγε ψηλά άουτ

• 19:57

Ο Μαροκινός επιθετικός πέρασε και τον τερματοφύλακα του Πανιωνίου και πέτυχε το πιο εύκολο γκολ της καριέρας του

• 19:56

Ο Ρέτσος πήγε να δώσει τη μπάλα στον Κότνικ αλλά δεν είδε τον Ελ Αραμπί

• 19:55

24΄4-0 με τον Ελ Αραμπί

• 19:53

22' Σουτ του Τσιλούλη πολύ ψηλά. Πρώτη τελική για τον Πανιώνιο

• 19:50

19' Δεν έπιασε καλά τα φάλτσα ο Φορτούνης και σούταρε άστοχα

• 19:49

18' Βγήκε ο Σα και μπλόκαρε

• 19:38

Ο Κότνικ έχασε τη μπάλα μέσα από τα χέρια και ο Ελ Αραμπί απλά έσπρωσε τη μπάλα στα δίχτυα

Ο Άκπομ στο ΑΕΛ - ΠΑΟΚ

Τα highlights του ΑΕΛ - ΠΑΟΚ 1-2 (Βίντεο)

Ο ΠΑΟΚ απέδρασε από το AEL FC ARENA για την 24η αγωνιστική της Super League 1 επικρατώντας της Λάρισας με 2-1 χάρη σε τέρματα του Λημνιού και του Αουγκούστο.
    ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
  • 19:19

Ο ΠΑΟΚ πέρασε στην κορυφή νωρίτερα

Πέλκας, Λημνιός, Λάμπρου στο ΑΕΛ ΠΑΟΚ

ΑΕΛ - ΠΑΟΚ 1-2: Νίκησε και περιμένει τον Ολυμπιακό

Ο ΠΑΟΚ μια εβδομάδα πριν υποδεχθεί τον Ολυμπιακό στην Τούμπα πήγε στη Λάρισα και έφυγε με τη νίκη με 2-1 για την 24η αγωνιστική της Super League.