16:36 01 ΙΟΥΝΙΟY 2020
ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
0 0 0

Ο ΠΑΟΚ απέδρασε από το AEL FC ARENA για την 24η αγωνιστική της Super League 1 επικρατώντας της Λάρισας με 2-1 χάρη σε τέρματα του Λημνιού και του Αουγκούστο.

Στο μυαλό του συλλόγου της Θεσσαλονίκης είναι πλέον το ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής με τον Ολυμπιακό στην Τούμπα, αφού το παιχνίδι στη Λάρισα το «καθάρισε».

Ο «δικέφαλος» απέναντι στη Λάρισα των 16 ποδοσφαιριστών, άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό με ωραίο διαγώνιο πλασέ του Δημήτρη Λημνιού έπειτα από ασίστ του Άκπομ και οι γηπεδούχοι φωνάζουν για τη φάση του 33΄ ότα η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Ντόουγκλας Αουγκούστο, αλλά ο Σέρβος διαιτητής, Σρτζαν Γιοβάνοβιτς πήγε και είδε μόνος του τη φάση στο VAR και έδειξε τη συνέχιση του αγώνα.

Ο Βραζιλιάνος μέσος του ΠΑΟΚ με μια σουτάρα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου έδωσε προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα του γράφοντας το ΑΕΛ - ΠΑΟΚ 0-2, αλλά στο 66' o Ηλιάδης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΕΛ - ΠΑΟΚ 1-2: Νίκησε και περιμένει τον Ολυμπιακό

Ο Άγιος Βαλεντίνος στο ποδόσφαιρο: Πανηγυρισμοί, καρδούλες και αγκαλιές - Φωτογραφίες