14:08 31 ΜΑΡΤΙΟY 2020
ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
0 0 0

Ο Άρης βρέθηκε να χάνει με 2-0 στη Λαμία από την τοπική ομάδα, αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει μέσα σε δυο λεπτά και να φεύγει με το θετικό αποτέλεσμα.

Η Λαμία φιλοξένησε την ομάδα της Θεσσαλονίκης για την 25η αγωνιστική της Super League 1 και κατάφερε να την εκπλήξει έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Χρήστο Αραβίδη.

Ο Έλληνας επιθετικός σκόραρε έπειτα από 496 μέρες στο ελληνικό πρωτάθλημα ανοίγοντας το σκορ για τους γηπεδούχους στο 24ο λεπτό διαμορφώνοντας το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η Λαμία πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και πάλι με τον Αραβίδη στο 48', αλλά ο Άρης δεν είχε πει ακόμα την τελευταία του κουβέντα βλέποντας τη Λαμία να χάνει και πέναλτι με τον Βασιλόγιαννη.

Ο Ντάνιελ Λάρσον στο 52' έγραψε το 2-1 για τους κίτρινους και δύο λεπτά αργότερα ο Μπράουν Ιντέγε διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με τους φιλοξενούμενους να βρίσκονται στην κόλαση, αλλά τελικά επέστρεψαν στον... παράδεισο των πλέι οφ.

Δείτε τις καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης...