12:47 07 ΙΟΥΛΙΟY 2020
ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
0 0 0

Η ΑΕΚ σκόραρε το 2-1 τον πρώτο ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας με τον Άρη και άνθρωπος του συλλόγου της Θεσσαλονίκης χτυπήθηκε και οι κίτρινοι αποχωρούν.

Στο 57ο λεπτό, ο Βέρντε εκτέλεσε το κόρνερ και ο Βράνιες με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι στέλνει πρώτα τη μπάλα στο δοκάρι και μετά στα δίχτυα γράφοντας το 2-1.

Κατά τη διάρκεια των πανηγυρισμών ένας άνθρωπος της ΠΑΕ Άρης φέρεται να χτυπήθηκε από φιλάθλους της ΑΕΚ και με εντολή του Άγγελου Χαριστέα οι Θεσσαλονικείς αποχώρησαν από τον αγωνιστικό χώρο.

Ο διαιτητής είδε στο VAR πως δεν υπήρξε κάτι και το ματς συνεχίστηκε με νέα καθυστέρηση.

Υπενθυμίζουμε πως στο ημίχρονο, οι Πορτογάλοι ρέφερι είχαν κλειδωθεί στα αποδυτήρια και δεν έβγαιναν να σφυρίξουν στο δεύτερο ημίχρονο μετά την ένταση που δημιουργήθηκε στα αποδυτήρια στο ημίχρονο μετά το πέναλτι που υπέδειξαν υπέρ του Άρη.

Σύμφωνα με την ΠΑΕ Άρης ο Δημήτρης Μελισσανίδης επιτέθηκε στους διαιτητές αλλά και στον Θόδωρο Καρυπίδη με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να κάνει λόγο για χειροδικία του ισχυρού άνδρα της ΠΑΕ ΑΕΚ.