01:50 28 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟY 2020
ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
0 0 0

O ΟΦΗ και ο Παναιτωλικός ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις του στο νέο πρωτάθλημα της Super League με ισοπαλία 1-1 στο Ηράκλειο και πήραν από έναν βαθμό.

Λίγες ημέρες πριν το ευρωπαϊκό του παιχνίδι με τον Απόλλωνα Λεμεσού, για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa League, ο ΟΦΗ έφερε ισοπαλία με 1-1 με τον Παναιτωλικό, στο γήπεδο «Θ. Βαρδινογιάννης».

Οι φιλοξενούμενοι  προηγήθηκαν με πέναλτι του Μάζουρεκ, στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, αλλά η κρητική ομάδα αντέδρασε και ισοφάρισε στο 60΄ με ωραία προσπάθεια του Νέιρα.

Στο υπόλοιπο διάστημα ο ΟΦΗ προσπάθησε να πετύχει και δεύτερο γκολ, αλλά δεν βρήκε διαδρόμους προς την εστία του Κνετ και το 1-1 δεν άλλαξε.

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Βάτερμαν, Σακόρ (53΄ Νέιρα), Μαρινάκης, Ναμπί (53΄ Μεγιάδο), Βούρος (74΄ Ουές), Γιαννούλης, Φιγκεϊρέδο (74΄ Γκαργκαλατζίδης), Βαζ (79΄ Γρίβας), Σαρδινέρο, Στάικος, Κοροβέσης

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μάκης Χάβος): Κνετ, Βάντερσον, Καρασαλίδης, Μάζουρεκ (86΄ Μεντόσα), Ματσόλα (81΄ Βέργος), Ντάλσιο, Ντίας, Τζανακάκης (73΄ Ντουάρτε), Κωνσταντόπουλος, Τσιγγάρας (87΄ Ταχάρ), Λιάβας