01:13 26 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟY 2020
ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
0 20

Με τις καλύτερες προσδοκίες ξεκίνησε ο τελικός του Κυπέλλου Ελλάδας στο Πανθεσσαλικό Στάδιο με τον Ολυμπιακό να ανοίγει το σκορ με τον Ραντζέλοβιτς στο πρώτο δεκάλεπτο.

Ο μεγάλος τελικός του Κυπέλλου Ελλάδας μεταξύ της ΑΕΚ και του Ολυμπιακού ξεκίνησε με πολύ καλό ρυθμό και εκατέρωθεν φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

Οι ερυθρόλευκοι λίγο πριν συμπληρωθούν δέκα λεπτά αγώνα πήραν το προβάδισμα με ωραίο σουτ του Ραντζέλοβιτς. Έπειτα, από τρομερή κάθετη πάσα του Καμαρά δεξιά στον αμαρκάριστο Ραντζέλοβιτς, ο οποίος με διαγώνιο ευθύβολο σουτ από την περιοχή έγραψε το 1-0.

Ο Ολλανδός διαιτητής του τελικού, Μπιορν Κάιπερς, σφυρίζει το ματς σύμφωνα με τους νέους κανονισμούς διαιτησίας, όπως τον ενημέρωσε η Ελληνική Ομοσπονδία Ποδοσφαίρου.