18:00 28 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟY 2020
ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
0 0 0

Ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος από την ΑΕΚ στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας που διεξήχθη στο Βόλο επικρατώντας της Ένωσης με 1-0. Με τον γιο του πανηγύρισε ο Βαγγέλης Μαρινάκης.

Σε έναν χορταστικό τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας για τη σεζόν 2019-20, οι δύο ομάδες είχαν πολλές ευκαιρίες, ένα γκολ και ένα χαμένο πέναλτι με τον Ολυμπιακό να νικά με 1-0 της ΑΕΚ χάρη στο τέρμα του Ραντζέλοβιτς από το 10΄.

Ο Βασίλης Τοροσίδης με το τρόπαιο του Κυπέλλου
© Φωτογραφία : INTIME Sports/Tzamaros Panagiotis

Η αναμέτρηση ξεκίνησε πάρα πολύ καλά και με ρυθμό, αφού μόλις στο 8ο λεπτό, ο Μάρκο Λιβάγια εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ, ο Τζολάκης δεν μπλόκαρε, ο Ολιβέιρα από κοντά σούταρε, αλλά ο Μπα λίγα εκατοστά πριν η μπάλα πέρασε την γραμμή της εστίας έδιωξε.

Στο 10ο λεπτό  ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ με τον Ραντζέλοβιτς και αυτό ήταν το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

Ο Βαγγέλης Μαρινάκης με μάσκα
© Φωτογραφία : Intime Sports / MATTHAIOS YORGOS

Όταν ο διαιτητής Κάιπερς σφύριξε τη λήξη του αγώνα, ο ισχυρός άνδρας του Ολυμπιακού, Βαγγέλης Μαρινάκης πανηγύρισε έξαλλα στην κερκίδα το νταμπλ της ομάδας του μαζί με τον γιο του Μιλτιάδη, ο οποίος φορούσε μάσκα σε αντίθεση με τον πατέρα του.

Ο ιδιοκτήτης των Πειραιωτών φόραγε μάσκα, πάντως, πριν την έναρξη της αναμέτρησης, όταν και κατέβηκε στον αγωνιστικό χώρο για να ενθαρρύνει τους ποδοσφαιριστές του.