23:48 02 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟY 2020
ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
0 0 0

Στο ημίχρονο του αιώνιου ντέρμπι της 9ης αγωνιστικής της Super League, ο Ολυμπιακός προηγείται του Παναθηναϊκού με 1-0 χάρη σε γκολ του Κώστα Φορτούνη.

Όλα τα παιχνίδια της 9ης αγωνιστικής της Super League 1 ξεκινούν με ένα λεπτό καθυστέρηση, έπειτα από απόφαση του ΠΣΑΠ, προκειμένου με αυτό τον τρόπο οι ποδοσφαιριστές να διαμαρτυρηθούν για τον διαχωρισμό που υφίστανται οι συνάδελφοί τους στη Super League 2 και τη Football League.

Μετά την έναρξη του αγώνα, στο Γεώργιος Καραϊσκάκης, ο Ολυμπιακός έκλεισε τον Παναθηναϊκό στην περιοχή του και προηγήθηκε στο 21ο λεπτό με τον Κώστα Φορτούνη.

Για την 9η αγωνιστική της Super League, οι ερυθρόλευκοι προηγούνται στο πρώτο ημίχρονο, όταν έπειτα από γύρισμα του Ραφίνια από αριστερά, ο Μασούρας στο πρώτο δοκάρι έκανε την προβολή, αλλά ο Διούδης απέκρουσε και στην επαναφορα ο Φορτούνης με άπιαστο σουτ έστειλε τη μπάλα στο παραθυράκι για το 1-0.

Ακολουθήστε τη σελίδα των αθλητικών του sputniknews στο Facebook για να διαβάζετε ανάλογες ειδήσεις, συνεντεύξεις, προσωπογραφίες, όλη την ειδησεογραφία από την Ελλάδα και το εξωτερικό, αλλά και να βλέπετε ενδιαφέροντα βίντεο.