Basketball Champions League: Το Περιστέρι συνεχίζει τις πτήσεις του - Βίντεο

© Φωτογραφία : Intime Sports
ΜΠΑΣΚΕΤ
0 0 0

Το Περιστέρι συνεχίζει τις εντυπωσιακές εμφανίσεις σε Ελλάδα και Ευρώπη επικρατώντας της Ρίγα με 91-83 για τη δεύτερη αγωνιστική του Basketball Champions League.

Η ομάδα των δυτικών προαστίων δεν αντιμετώπισε δυσκολίες απέναντι στη λετονική ομάδα και έκανε το απόλυτο στην ευρωπαϊκή διοργάνωση έπειτα από απουσία 15 χρόνων, έχοντας δύο νίκες στις δύο πρώτες αγωνιστικές.

Η ομάδα του Ηλία Ζούρου μπήκε δυνατά στο ματς και πήρε μια διαφορά δέκα πόντων στο 7' (14-4) και πήγε στο ημίχρονο με +9 (44-35).

Στο δεύτερο ημίχρονο, το Περιστέρι χαλάρωσε και το τρίτο δεκάλεπτο τελείωσε σε απόσταση αναπνοής (61-60) και η υπόθεση νίκη κρίθηκε στην τελευταία περίοδο με τους γηπεδούχους με ένα επιμέρους σκορ 23-2 έκαναν το 84-62 στο 35' και καθάρισαν την υπόθεση νίκη με τη Ρίγα να μειώνει στο φινάλε για το τελικό 91-83. Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ελληνική ομάδα ήταν ο Χάτσερ με 21 πόντους

Τα δεκάλεπτα: 21-11, 44-35, 63-60, 91-83

Basketball Champions League: «Αυτοκτόνησε» η ΑΕΚ στο Ισραήλ - Βίντεο