Βίντεο: Ο θρίαμβος του Ολυμπιακού κόντρα στην Άλμπα

© Φωτογραφία : Intime p.a.
ΜΠΑΣΚΕΤ
0 10

Ο Ολυμπιακός είχε ένα πολύ εύκολο βράδυ στο Βερολίνο απέναντι στην Άλμπα την οποία νίκησε με 19 πόντους διαφορά (99-80) για την 10η αγωνιστική της Euroleague.

Η ομάδα του Κεζμούρα ήταν καταιγιστική από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, καθώς από την α' περίοδο έφτασε στο +14 όντας σχεδόν αλάνθαστος σε ότι σουτ επιχείρησε έχοντας 7/8 δίποντα, 3/4 τρίποντα και 2/3 βολές.

Ο Ολυμπιακός δεν είχε χάσει ποτέ στο παρελθόν από την Άλμπα Βερολίνου και έκανε το 5 στα 5 κόντρα στον γερμανικό σύλλογο, έχοντας για μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ρούμπιτ με 16 πόντους και τον ακολούθησαν οι Πρίντεζης με 15 και Παπανικολάου με 12.

Οι ερυθρόλευκοι δεν απειλήθηκαν σε κανένα δεκάλεπτο και πήραν μια εύκολη νίκη με 99-80 φτάνοντας στο 4-6. Την επόμενο αγωνιστική ο Ολυμπιακός φιλοξενεί στο ΣΕΦ την Αρμάνι Μιλάνο, ενώ η Άλμπα θα παίξει τρίτο σερί ματς στο Βερολίνο υποδεχόμενη τη Ζάλγκιρις Κάουνας.