Βίντεο: Το «διπλό» του Παναθηναϊκού επί της Μπάγερν

© Φωτογραφία : Intime p.a.
ΜΠΑΣΚΕΤ
0 0 0

Ο Παναθηναϊκός έκανε... ΟΑΚΑ το Μόναχο έχοντας περισσότερους από 700 φίλους του στο πλευρό του και νίκησε τη Μπάγερν με 87-75 για την 10η αγωνιστική της Euroleague.

Ο Παναθηναϊκός μπορεί να μην έπαιξε καλά στο πρώτο ημίχρονο, αλλά κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με ελαφρύ προβάδισμα με 36-35.

Στην επανάληψη οι πράσινοι ανέβασαν την απόδοση τους και παίζοντας καταπληκτικό μπάσκετ κατά διαστήματα πέτυχαν ένα επιμέρους σκορ 20-0 και το 39-38 το μετέτρεψαν σε 39-58 και κάπου εκεί τελείωσαν όλα, αφού η Μπάγερν Μονάχου δεν μπόρεσε να απειλήσει το τριφύλλι που είχε πάντα απαντήσεις.

Η ελληνική ομάδα ανέβηκε στο 6-4, ενώ οι Γερμανοί έπεσαν στο 4-6 και αυτόο ήταν το  τελευταίο ματς του Γιώργου Βόβορα στον πάγκο, αφού από την άλλη εβδομάδα το τριφύλλι θα κοουτσάρει ξανά ο Ρικ Πιτίνο.