Euroleague: «Καθάρισε» στο τρίτο δεκάλεπτο η Ρεάλ την ΤΣΣΚΑ Μόσχας

© Sputnik / Mikhail Serbin
ΜΠΑΣΚΕΤ
0 0 0

Η Ρεάλ τα βρήκε σκούρα για ένα ημίχρονο στη Μαδρίτη απέναντι στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας, αλλά τελικά επικράτησε με 97-81 για την 10η αγωνιστική της Euroleague.

Η Ρεάλ Μαδρίτης έχει αρχίσει και τρομάζει κόσμο με τις εμφανίσεις της στο παρκέ και νίκησε άνετα την κάτοχο της Euroleague με 97-81.

Η «Βασίλισσα» ξεκίνησε με ένα σερί 9-0 στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά η ΤΣΣΚΑ βρήκε λύσεις, ισοφάρισε σε 11-11 και το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 23-19. Στη δεύτερη περίοδο η ρωσική ομάδα έκανε ένα επιμέρους σκορ 10-0 και προηγήθηκε με +2 (27-29) και το διατήρησε μέχρι το 19ο λεπτό (46-48), αλλά πήγε στο ημίχρονο πίσω στο σκορ (52-48).

Η αντίσταση της ομάδας του Δημήτρη Ιτούδη κράτησε μόνο για ένα ημίχρονο, αφού στο τρίτο δεκάλεπτο η Ρεάλ έτρεξε ένα σερί 15-0 και βρέθηκε στο +13 (61-48) στο 24ο λεπτό. Στη τελευταία περίοδο δεν αλλαξε κάτι με τον σύλλογο του Πάμπλο Λάσο να τελειώνει το ματς στο +16 (97-81) με τον Καμπάτσο να έχει 18 πόντους και 6 ασίστ, ενώ double double έκανε ο Ντεκ (17 πόντους και 11 ριμπάουντ) και από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας ξεχώρισε ο Βόιγκτμαν με 20 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 23-19, 52-48, 75-64, 97-81.