03:16 26 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟY 2020
ΜΠΑΣΚΕΤ
0 0 0

Μπορεί ο Γιάννης Αντετοκούνμπο να έφτασε κοντά στο triple double, αλλά οι Μιλγουόκι Μπακς ηττήθηκαν στην έδρα των Σαν Αντόνιο Σπερς με 126-104.

Την έκτη ήττα τους υπέστησαν, τα ξημερώματα της Τρίτης (07/01, ώρα Ελλάδας), οι Μιλγουόκι Μπακς στην έδρα των Σαν Αντόνιο Σπερς αφού οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 126-104.

Οι Σαν Αντόνιο Σπερς δεν έχασαν τον έλεγχο του αγώνα σε κανένα σημείο της αναμέτρησης και, μετά το τέλος του πρώτου μέρους, προηγούνταν με 13 πόντους διαφορά (65-52).

Ο ρυθμός του ματς δεν άλλαξε ούτε στο δεύτερο ημίχρονο και ο Μιλς διαμόρφωσε το 117-103, περίπου τρία λεπτά πριν από τη λήξη της τέταρτης περιόδου, και σφράγισε τη νίκη για τους Σαν Αντόνιο Σπερς.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πέτυχε 24 πόντους, 12 ριμπάουντ και 8 ασίστ (3 κλεψίματα και 1 μπλοκ) και από 15 πόντους έκαστος πρόσθεσαν για τους Μιλγουόκι Μπακς οι Χιλ, Μίντλετον και Ντι Βιτσέντζο.

Για τους Σαν Αντόνιο Σπερς, ο Ντε Ροζάν σημείωσε 25 πόντους και ο Μιλς 21.

Ως εκ τούτου, οι Μιλγουόκι Μπακς βρίσκονται πλέον στο 32-6 και παραμένουν στην κορυφή του NBA, ενώ οι Σαν Αντόνιο Σπερς είναι στο 15-20.

Τα δωδεκάλεπτα: 27-22, 65-52, 91-81, 126-104.

ΣΑΝ ΑΝΤΟΝΙΟ ΣΠΕΡΣ (Πόποβιτς): Λάιλς 6 (2/11 σουτ, 2 τρίποντα, 12 ριμπάουντ), Όλντριτζ 17 (2), Μάρεϊ 13 (3 τρίποντα, 9 ριμπάουντ), ΝτεΡόζαν 25 (1 τρίποντο, 7 ασίστ), Φορμπς 6 (1), Μέτου 2, Γκέι 17 (2 τρίποντα, 8 ριμπάουντ), Κάρολ, Πετλ 2, Γουάιτ 9 (1), Μιλς 21 (6), Γουόκερ 8 (1 τρίποντο, 7 ριμπάουντ).

ΜΙΛΓΟΥΟΚΙ ΜΠΑΚΣ (Μπουντενχόλζερ): Γ. Αντετοκούνμπο 24 (12 ριμπάουντ, 8 ασίστ), Μίντλετον 15 (5/16 σουτ, 1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ), Μ. Λόπεζ 8 (2), Μπλέντσο 8 (2 τρίποντα, 5 ασίστ), Μάθιους 12 (4), Γουίλσον, Ιλιασόβα 3 (1), Θ. Αντετοκούνμπο, Ρ. Λόπεζ 2 (1/6 σουτ, 7 ριμπάουντ), Χιλ 15 (3), Μπράουν, ΝτιΒιντσέντζο 16 (2), Κόρβερ 1.