04:34 28 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟY 2020
ΜΠΑΣΚΕΤ
0 0 0

Η ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο δυσκολεύτηκε, αλλά νίκησε με 116-103 τους Σάρλοτ Χόρνετς, το βράδυ της Παρασκευής (24/01), στο πλαίσιο του ευρωπαϊκού ματς του NBA.

Οι Μιλγουόκι Μπακς δυσκολεύτηκαν αλλά επικράτησαν, την Παρασκευή (24/01), επί των Σάρλοτ Χόρνετς με 116-103 στην αναμέτρηση που έγινε στο Παρίσι, στο πλαίσιο των ευρωπαϊκών ματς του NBA.

Στην πρώτη περίοδο, οι Σάρλοτ Χόρνετς προηγήθηκαν με 31-24. Οι Μπακς μείωσαν τη διαφορά, αλλά η ομάδα του Μπορέγκο χάρη στον Γουίλιαμς έκλεισε το πρώτο ημίχρονο στο 55-50.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα, οι Μπακς έκαναν την αντεπίθεσή τους και κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 78-78 και τα «ελάφια» στην τέταρτη περίοδο πάτησαν γκάζι. Έτσι, έφτασαν στο +10 (93-83) και ο Αντετοκούνμπο με τους 30 πόντους που σημείωσε, σφράγισε τη νίκη για την ομάδα του.

Συγκεκριμένα, ο «Greek Freak» πέτυχε 13/18 δίποντα, «κατέβασε» 16 ριμπάουντ, μοίρασε έξι ασίστ και έκανε ένα μπλοκ.

Για τους Χόρνετς ξεχώρισε ο Γουίλιαμς με 18 πόντους (τέσσερα τρίποντα και έξι ριμπάουντ).

Τα δωδεκάλεπτα: 31-24, 55-50, 78-78, 103-116.

Σάρλοτ Χόρνετς (Μπορέγκο): Μπατούμ 5 (6 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Ουάσινγκτον 3, Ζέλερ 8, Γκρέιαμ 19 (4 τρίποντα, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Ροζίερ 13 (2 τρίποντα, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Μονκ 31 (10/17 σουτ, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Γουίλιαμς 18 (4 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Μπρίτζες 3 (1), Μπιγιόμπο, Ερνανγκόμεθ 3.

Μιλγουόκι Μπακς (Μπουντενχόλζερ): Μίντλετον 14 (2 τρίποντα, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Αντετοκούνμπο 30 (13/18 δίποντα, 16 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 1 μπλοκ), Λόπεζ 12 (2), Μάθιους 2, Μπλέντσο 20 (1 τρίποντο, 3 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα, 2 μπλοκ), ΝτιΒιντσέντζο 8 (1 τρίποντο, 7 ριμπάουντ), Χιλ 16 (2), Ιλιασόβα 3, Κόρβερ 9 (2 τρίποντα, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Μπέντερ, Κόνατον, Θανάσης Αντετοκούνμπο.