06:29 26 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟY 2020
ΜΠΑΣΚΕΤ
0 0 0

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να πλησιάζει το triple double, οι Μιλγουόκι Μπακς νίκησαν, τις πρώτες πρωινές ώρες της Κυριακής (09/02, ώρα Ελλάδας), στην έδρα των Ορλάντο Μάτζικ, με 95-112.

Οι Μιλγουόκι Μπακς επικράτησαν, τις πρώτες πρωινές ώρες της Κυριακής (09/02, ώρα Ελλάδας), στην έδρα των Ορλάντο Μάτζικ, με 95-112 και ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έφτασε κοντά στο triple double.

Τα «ελάφια» ήταν καταιγιστικά στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης καθώς σημείωσαν 30 πόντους στο πρώτο δωδεκάλεπτο και άλλους 33 στο δεύτερο. Έτσι, το ημίχρονο έκλεισε με τους Μπακς να προηγούνται με 46-63.

Στο δεύτερο μέρος του ματς, οι Ορλάντο Μάτζικ προσπάθησαν να αντιδράσουν και -μετά την τρίτη περίοδο- μείωσαν τη διαφορά στους 13 πόντους (71-84). Στο τελευταίο δωδεκάλεπτο, οι Μιλγουόκι Μπακς δεν άφησαν άλλα περιθώρια στους γηπεδούχους και με τους 28 πόντους που σημείωσαν, σφράγισαν τη νίκη.

Για τους Ορλάντο Μάτζικ ξεχώρισαν ο Βούτσεβιτς με 21 πόντους, 14 ριμπάουντ και ο Ροζ πέτυχε άλλους 20.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, σε 34 λεπτά συμμετοχής, είχε 19 πόντους, 18 ριμπάουντ, 9 ασίστ και 2 μπλοκ. Επίσης, ο Λόπεζ πέτυχε 23 πόντους, ο Μίντλετον 21 και ο Μπλέντσο 18.

Οι Μιλγουόκι Μπακς είναι πια στο 45-7 και οι Ορλάντο Μάτζικ στο 22-31.

Τα δωδεκάλεπτα: 24-30, 22-33, 25-21, 24-28.

Ορλάντο Μάτζικ: Γκόρντον 7 (2/12 σουτ, 0/6 τρίποντα, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Ιγούντου 2 (1/6 σουτ), Βούτσεβιτς 21 (0/7 τρίποντα, 14 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Φουλτζ 15 (3), Φουρνιέ 14 (4), Κλαρκ 8 (2), Λο, Μπάμπα 2, Κάρτερ-Γουίλιαμς 6 (6 ασίστ), Ρος 20 (1), Φρέζιρ.

Μιλγουόκι Μπακς: Αντετοκούνμπο 19 (6/17 σουτ, 18 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 5 λάθη), Μίντλετον 21 (3 τρίποντα, 13 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Μ. Λόπεζ 23 (5/5 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Μπλέντσο 18 (8 ασίστ), Μάθιους 12 (4 τρίποντα, 5 ριμπάουντ), Ιλιασόβα 4, Ρ. Λόπεζ, Κόρβερ 8 (2), Κόνατον 3 (1), ΝτιΒιντσέντζο 4.