10:29 07 ΙΟΥΝΙΟY 2020
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
0 0 0

Η Μπάγερν Μονάχου τέσσερις μέρες πριν το ματς με τον Ολυμπιακό για το Champions League έχασε με 5-1 από την Άιντραχτ στη Φρανκφούρτη για τη Bundesliga.

Η ομάδα του Νίκο Κόβατς, του οποίου η θέση δεν είναι σίγουρη στην τεχνική ηγεσία της έμεινε με δέκα παίκτες πριν συμπληρωθεί ακόμα το πρώτο δεκάλεπτο.

Ο Ζερόμ Μπόατενγκ στο 9ο λεπτό δέχθηκε την κόκκινη κάρτα όταν σταμάτησε αντίπαλο πριν μπει ανενόχλητος μέσα στην περιοχή απέναντι από τον Νόιερ.

Η Άιντραχτ εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό της πλεονέκτημα πετυχαίνοντας δύο γκολ μέσα σε διάστημα 8 λεπτών στο πρώτο ημίχρονο. Ο Κόστιτς άνοιξε το σκορ στο 25' και ο Σο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 33'. Οι Βαυαροί μείωσαν προσωρινά, στο 37', με φοβερή ατομική ενέργεια του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Champions League ήταν απογοητευτική.

Τέσσερα, μόλις λεπτά, μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Άμπρααμ έγραψε το 3-1 και στο 61' ο Χιντερέγκερ σημείωσε το τέταρτο τέρμα της Άιντραχτ Φρανκφούρτης με τον Πασιένσια να βάζει το κερασάκι στην τούρτα πέντα λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Όλα αυτά τέσσερις μέρες πριν η Μπάγερν φιλοξενήσει στο Μόναχο τον Ολυμπιακό για την τέταρτη αγωνιστική του Champions League και δεν είναι σίγουρο αν ο Νίκο Κόβατς κάθεται στον πάγκο της έπειτα από αυτό το αποτέλεσμα.