Βίντεο: Έτσι έχασε ο Ολυμπιακός στο Μόναχο με 2-0

© Φωτογραφία : Intime Sports / MATTHAIOS YORGOS
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
0 0 0

Ο Ολυμπιακός δεν μπόρεσε να πάρει κάτι στο Μόναχο απέναντι στη Μπάγερν για την 4η αγωνιστική του Champions League και έχασε με 2-0 από τους Βαυαρούς.

Οι ερυθρόλευκοι και συγκεκριμένα ο Ζοσέ Σα κράτησε ανέπαφη την εστία του Ολυμπιακού για ένα ημίχρονο χάρη στις φοβερές επεμβάσεις του.

Όμως, ο Πορτογάλος τερματοφύλακας δεν μπορούσε να αντέξει να παίζει... μόνος του τη Μπάγερν του Χάνσι Φλικ και στο 69' ο συνήθης ύποπτος Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι άνοιξε το  σκορ από κοντά έπειτα από γύρισμα του Κομάν.

Οι Βαυαροί συνέχισαν να απειλούν με σουτ και καθάρισαν την υπόθεση νίκη με τέρμα του Ιβάν Πέρισιτς ένα λεπτό πριν το φινάλε στην πρώτη επαφή του Κροάτη με τη μπάλα. Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς τελείωσε την αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική του Champions League με μόλις δύο τελικές προσπάθειες.