Βίντεο: Οι καλύτερες φάσεις από τη νίκη του ΟΦΗ κόντρα στην ΑΕΚ

© Φωτογραφία : Intime Sports / VICHOS NIKOS
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
0 0 0

Ο ΟΦΗ πήρε το τρίποντο κόντρα στην ΑΕΚ στο Ηράκλειο της Κρήτης με 1-0 χάρη σε γκολ του Σεμέντο στο 52ο λεπτό και την ξεπέρασε στη βαθμολογία της Super League 1.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν δημιουργήθηκαν πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίας στην αναμέτρηση για την 12η αγωνιστική της Super League 1. Η ΑΕΚ προσπαθούσε να έχει την υπεροχή, αλλά οι δύο ομάδες απειλούσαν μόνο από σουτ από μακριά.

Στην επανάληψη, ο ΟΦΗ κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Σεμέδο στο 52΄, με τον Πορτογάλο να παίρνει την μπάλα έξω από την περιοχή και μπήκε μέσα σουτάροντας στη γωνία του Μπάρκα που δεν μπόρεσε να αντιδράσει.

Ο Νίκος Κωστένογλου άλλαξε το σύστημα της Ένωσης, αλλά όχι και την εικόνα της με τους φιλοξενούμενους να μετράνε μόλις δύο τελικές στο δεύτερο ημίχρονο και συμπλήρωσαν τέσσερα συνεχόμενα ματς χωρίς νίκη στο ελληνικό πρωτάλημα.