Βίντεο: Έτσι νίκησε ο Παναθηναϊκός τον Αστέρα Τρίπολης

© Φωτογραφία : Intime Sports / VOLITAKIS STELIOS
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
0 0 0

Ο Παναθηναϊκός έστω και δύσκολα νίκησε τον Αστέρα Τρίπολης στο ΟΑΚΑ με 1-0 για την 12η αγωνιστική της Super League 1 χάρη σε εκτέλεση πέναλτι.

Η ομάδα του Γιώργου Δώνη... εμφανίστηκε στον αγωνιστικό χώρο για περίπου μισή ώρα αγώνα.  Μόλις στο 8ο λεπτό, σε μια φάση μακριά από την μπάλα ο Περέα έπεσε μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής Σέζος έπειτα από χρήση του VAR έδειξε το σημείο του πέναλτι.

Ο Τάσος Χατζηγιοβάνης ανέλαβε την εκτέλεση και δεν έκανε λάθος στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου για να γράψει το Παναθηναϊκός - Αστέρας Τρίπολης 1-0. Η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για τους πράσινους που προσπάθησαν να κρατήσουν το μηδέν και τελικά τα κατάφεραν παίρνοντας το τρίποντο, με τους Αρκάδες να κερδίζουν τις εντυπώσεις στο δεύτερο ημίχρονο.