Αντάλλαξαν φανέλες Γκιγιέρμε και Ντόουγκλας Κόστα - Φωτογραφίες

© Φωτογραφία : Intime Sports / VOLITAKIS STELIOS
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
0 0 0

Οι ποδοσφαιριστές είναι αντίπαλοι μόνο για 90 λεπτά στον αγωνιστικό χώρο και το έδειξαν έμπρακτα ο Γκιγιέρμε του Ολυμπιακού με τον Ντόουγκλας Κόστα του ΠΑΟΚ.

Στο μεγάλο ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής της Super League 1, ο Ολυμπιακός και ο ΠΑΟΚ ήρθαν ισόπαλοι με 1-1 στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» και ισοβαθμούν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Παρά τα όσα έγιναν πριν την έναρξη του αγώνα με περίπου 20 οπαδούς του Ολυμπιακού να κάνουν φραστική επίθεση στην αποστολή του «δικεφάλου» και να προπηλακίζουν τον Μάκη Γκαγκάτση, αλλά και στο ημίχρονο όπου οι Θεσσαλονικείς καταγγέλουν εισβολή ανθρώπων του Ολυμπιακού στα αποδυτήρια των διαιτητών στο ημίχρονο.

Μετά το τέλος του αγώνα, οι ποδοσφαιριστές των δύο αντιπάλων χαιρετήθηκαν χωρίς απρόοπτα και ο Γκιγιέρμε με τον Ντόουγκλας Κόστα, αντάλλαξαν φανέλες κάτι που δεν έχουμε συνηθίσει έπειτα από ντέρμπι, αλλά οι Βραζιλιάνοι έδειξαν τον δρόμο.