02:18 09 ΑΠΡΙΛΙΟY 2020
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
0 0 0

Ο ΟΦΗ κατέφερε να βάλει «stop» στο αρνητικό σερί των εκτός έδρας αγώνων και να πάρει ένα σπουδαίο τρίποντο. Στην τελευταία θέση παραμένει ο Πανιώνιος.

Σε τροχιά play off επανήλθε ο ΟΦΗ, ο οποίος «πέρασε» από τη Νέα Σμύρνη, κερδίζοντας με 1-2 τον Πανιώνιο.

Οι Κρητικοί έβαλαν «stop» στο αρνητικό σερί των εκτός έδρας αγώνων και με το τρίποντο της νίκης κατάφεραν να θέσεις ξανά τις βάσεις για την πρώτη εξάδα.

Η καλή ημέρα φάνηκε από το… πρωί για τους παίκτες του ΟΦΗ, οι οποίοι ευτύχισαν να προηγηθούν μόλις στο 8’ έπειτα από γκολ του Φιγκεϊρέδο.

Λίγο μετά την έναρξη του β’ ημιχρόνου (48’) οι «Νεοσμυρνιώτες» αντέδρασαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με σουτ του Μιλόγεβιτς.

Ωστόσο, η χαρά των γηπεδούχων διήρκησε λίγα μόλις λεπτά. Καθώς στο 55’ - κόντρα στη ροή της αναμέτρησης - ο Τσιλιανίδης έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους Κρητικούς.

Μετά τη νίκη αυτή, ο ΟΦΗ σκαρφάλωσε – έστω και προσωρινά – στην 4η θέση, έχοντας 26 βαθμούς, όσους ο Άρης και η Ξάνθη (σ.σ. έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο).

Από την πλευρά του, ο Πανιώνιος παρέμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, με μόλις έξι βαθμούς.

Ο Παναθηναϊκός επιβραβεύει τους οπαδούς του: Δωρεάν όσοι πήγαν με ΠΑΣ Γιάννινα