21:31 27 ΝΟΕΜΒΡΙΟY 2020
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
0 0 0

Σε φιλικό προπονητικού χαρακτήρα που έγινε στις εγκαταστάσεις του Ρέντη, ο Ατρόμητος νίκησε τον Ολυμπιακό με 5-2 και ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος πέτυχε ένα καταπληκτικό γκολ.

Οι δυο ομάδες αγωνίστηκαν χωρίς τους διεθνείς ποδοσφαιριστές και ο Ατρόμητος, έστω και σε φιλικό πήρε μια σπουδαία νίκη επικρατώντας με 5-2 του Ολυμπιακού.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό με μια τρομερή έμπνευση του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου. Ο πρώην μέσος του Ολυμπιακού, πήρε την μπάλα πίσω από τη μεσαία γραμμή και αφού είδε τον Ζοσέ Σα εκτός εστίας έκανε τη λόμπα και δικαιώθηκε.

Ακολουθήστε τη σελίδα των αθλητικών του sputniknews στο Facebook για να διαβάζετε ανάλογες ειδήσεις, συνεντεύξεις, προσωπογραφίες, όλη την ειδησεογραφία από την Ελλάδα και το εξωτερικό, αλλά και να βλέπετε ενδιαφέροντα βίντεο.

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε με 0-2 με τον Ενσικουλού στο 23΄ και ο Βαλμπουενά με πέναλτι στο 41΄μείωσε, αλλά ένα λεπτό μετά ο Τομάσεβιτς έγραψε το 1-3. Στην επανάληψη, ο Πέπε στο 58΄ έκανε το 2-3, αλλά ο Μανούσος στο 74΄ και ο Ζάννης στο 86΄ διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέδρο Μαρτίνς): Σα (84΄ Καραργύρης), Ραφίνια (58΄ Ανδρούτσος), Μπα, Χριστοφιλόπουλος (71΄ Νικόλης), Χολέμπας (45΄ Κίτσος), Εμβιλά (71΄ Μπέλιτς), Πέπε, Τιάγκο Σίλβα, Μπρούμα, Βαλμπουενά (58΄ Τσάβος), Σουντανί.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Νταμίρ Κάναντι): Θεοδωράκης, Γκαλβάο, Χαρίσης (46΄ Γκάλο), Μουνίθ, Νάτσος (46΄ Ραμπέγιο), Νταβιώτης (46΄ Οικονομίδης), Στρούγγης (80΄ Ζάννης), Τομάσεβιτς (80΄ Αθανασίου), Ενσικουλού (46΄ Αγκάγεφ), Χριστοδουλόπουλος (58΄ Ανδρούτσος), Μάτιτς (46΄ Τριμμάτης).